24.11.2022 18:00
Martinus v Bratislave, Obchodná 26
Podujatie

Krst knihy Prešporské legendy ožívajú

Literárna pocta dielu Márie Ďuríčkovej je na svete! Pätnásť autorov a osobností napísalo moderné poviedky inšpirované povesťami Márie Ďuríčkovej zo 70tych rokov. Cieľom knihy bolo zachrániť pôvodné povesti a priblížiť ich modernou formou mladšej generácii. Pod poviedky inšpirované pôvodnými povesťami sa podpísali také mená ako Michal Hvorecký, Mirka Ábelová, Daniela Kapitáňová, Dado Nagy, Denisa Fulmeková, Michal Havran, Michaela Musilová, Diana Mašlejová, Andrej Csino, Lucia Lackovičová, Katarína Soyka, Zuzana Stožická, Martin Petro, Peter Altof (Expl0ited), Michal Brat, Pavol Rankov.
 
Poviedky ilustroval Matúš Maťátko, a lokácie povestí nafotil Štefan Cipár (@beautifulbratislava), vnuk pôvodného ilustrátora Ďuríčkovej kníh - Miroslava Cipára . S príhovorom syna Márie Ďuríčkovej a mapou lokácií. Nad knihou prevzal záštitu Primátor hlavného mesta SR Bratislava, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
 
Pozývame vás na verejný krst a besedu, ktorá sa uskutoční 24. 11. o 18:00 v kníhkupectve Martinusu na Obchodnej ulici v Bratislave.
Moderuje: Roman Bomboš, knihu krstí: mýtická bytosť