16.07.2024 17:00
Letná čitáreň U Červeného raka v Bratislave
Podujatie

Láska spred Slovnaftu: Čítanie z knihy s Odyseom

Pozývame Vás na čítanie spojené s diskusiou a koncertom Terrible 2s.
 
Čítať sa bude z románu Láska spred Slovnaftu, ktorý napísal klient OZ Odyseus. V diskusii sa budete môcť dozvedieť zaujímavosti z príprav knihy na vydanie, čriepky z autorovho života či niečo o tom, ako pomáha OZ Odyseus. Po diskusii a otázkach účastníctva bude nasledovať koncert kapely Terrible 2s, ktorej frontmanka Lucia Piussi je krstnou mamou románu Láska spred Slovnaftu.
Na podujatí bude možné si román zakúpiť priamo od OZ Odyseus.
 
Láska spred Slovnaftu je román, ktorý vydalo v roku 2023 Občianske združenie Odyseus. To sa venuje pomoci ľuďom, ktorí užívajú drogy alebo pracujú v sexbiznise v bratislavských uliciach. Autorom románu je Peter “Šlepo” Šlepecký, ktorý bol klientom združenia, predtým ako v roku 2021 tragicky zahynul pod kolesami auta pri prechádzaní cez cestu, príznačne neďaleko Centra pre liečbu drogových závislostí.
 
Dej románu sa odohráva v súčasnej Bratislave a opisuje životné peripetie hlavnej postavy Laca, ktorá má silné autobiografické črty. Román opisuje jeho skúsenosti s absolvovaním abstinentských skupín i s recidívami rôzneho druhu. Taktiež sa venuje vzťahu so ženou, ktorá poskytuje sexuálne služby na Slovnaftskej ulici.
 
Podujatie je organizované v spolupráci s Mestskou knižnicou Bratislava a uskutoční sa vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.
Na realizáciu udalosti bola tiež poskytnutá dotácia z rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy prostredníctvom Nadácie mesta Bratislavy.