18.06.2024 19:00
T3 - kultúrny prostriedok Bratislava
Podujatie

LIT3RA: Kucbelová, Hochholczerová, Babáková a Papcun

18.6. nás v T3 opäť čaká autorské čítanie. Predstavia sa Katarína Kucbelová, Nicol Hochholczerová, Bernadeta Babáková, Michael Papcun a ešte jedno meno oznámime.
 
Katarína Kucbelová
Debutovala v roku 2003 zbierkou Duály (Drewo a srd). Na tú nadviazala básnickými knihami Šport (2006, Ars Poetica), Malé veľké mesto (2008, Ars Poetica), Vie, čo urobí (2013, Artforum). Za básnickú skladbu K bielej (2022, Skalná ruža) získala stredoeurópsku Cenu Václava Buriana, Cenu Zlatá Vlna a Cenu Nadácie Tatra banky.
V roku 2019 vydala prozaický debut – novelu Čepiec, ktorá bola vo finálovej päťke Anasoft litera aj Ceny René, a získala Cenu za umenie Nadácie Tatra banky v kategórii literatúra, Aktuálny román Modrosleposť je vo finálovej desiatke ceny Anasoft litera.
 
Nicol Hochholczerová
Nicol Hochholczerová pochádza z Rimavskej Soboty a je absolventkou katedry grafiky Akadémie umení v Banskej Bystrici. Jej debutová novela Táto izba sa nedá zjesť sa umiestnila vo finálovej päťke Anasoft Litera a bola preložená do maďarčiny, srbčiny, poľštiny, češtiny, bulharčiny, ukrajinčiny a pripravuje sa preklad do macedónčiny, nemčiny a angličtiny aj celovečerný film. Ocenenia za prozaickú tvorbu získala v literárnych súťažiach Poviedka či Medziriadky a za knižnú ilustráciu v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska.
 
Bernadeta Babáková
Bernadeta Babáková je silným hlasom mladej generácie českej poezie. Má za sebou debutovú zbierku Sdílení polohy bylo ukončeno, a píše zdanlivo jednoduchú poéziu či civilné texty. V týchto zápiskoch a postrehoch o veciach, ľuďoch a vzťahoch však vystupujú na povrch veľké témy a dôležité otázky, hoci často v náznakoch alebo úsporných obrazoch.
 
Michael Papcun študoval na bratislavskej VŠMU a FF UK v Prahe a namiesto kultúry ho živí reklama. Debutoval minulý rok zbierkou Ghetto Palm. Básne publikoval v Rádiu Devín, v magazínoch Psí Víno a Vlna. S básnickou performanciou sa zúčastnil na festivale Tehláreň. V minulosti tiež laureát literárnej súťaže Medziriadky a Finalista súťaže Básne SK/CZ 2020. Príležitostne sa venuje hudobnej a filmovej publicistike.
 
Vstupné dobrovoľné, odporúčané 3.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.