24.06.2021 17:00
klub .pod lampou Bratislava
Podujatie

litera fest: Etela Farkašová

Môže jednotlivec prispieť k záchrane sveta? Alebo to pôjde len formou medzinárodnej dohody? Takéto a mnohé ďalšie otázky vám zostanú po prečítaní knihy Záchrana sveta podľa G. Na niektoré si musíte odpovedať sami, na ďalšie vám odpovie autorka, s ktorou sa na festivale "litera fest" budú zhovárať Ivica Ruttkayová a Rastislav Šimášek.
PROGRAM LITERA FESTU:
https://www.anasoftlitera.sk/main/podujatia/litera-fest
***
Etela Farkašová je prozaička, poetka, esejistka a filozofka, ktorú fascinuje fenomén času i fenomén pamäte a identity. Debutovala v roku 1978 prózou Reprodukcia času (Cena Ivana Kraska). Aj ďalšie názvy próz prezrádzajú snahu zachytiť unikajúce osudy, najmä osudy žien: Nedeľné fotografie (1993), Deň za dňom (1997), Po dlhom mlčaní (2001), Záchrana sveta podľa G. (2002), Stalo sa (nominácia na cenu Anasoft litera 2006), Pláne približne zapamätaného (2012) a ďalšie . Za svoju tvorbu získala viaceré prestížne ocenenia – vrátane ceny Anasoft litera v roku 2018 za knihu Scenár a Krištaľového krídla. V roku 2019 jej vyšiel ďalší román Hodiny lietania, ktorý bol taktiež nominovaný na cenu Anasoft litera. Záchrana sveta podľa G (2020) je staronovou prózou, v ktorej sa opäť kriticky vyjadruje k aktuálnym problémom našej civilizácie. Jej prozaické a poetické texty boli preložené do viac ako desiatich jazykov.
Viac info: https://www.anasoftlitera.sk/.../autori/farkasova-etela/
***
Festival LITERA FEST podporil z verejných zdrojov hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a softvérová spoločnosť ANASOFT.