25.06.2021 19:30
klub .pod lampou Bratislava
Podujatie

litera fest: Ivana Gibová

Ivana Gibová zobrazuje vo svojej zbierke poviedok Eklektik Bastard súčasnú realitu a problémy jednej predstaviteľky tridsať plus generácie narodenej v osemdesiatych rokoch, ktorá má internetovú dospelosť, ale nemala internetové detstvo. Veľmi zaujímavá je aj jej grafická podoba, kde autorkou ilustrácií je priamo Ivana Gibová. Viac o knihe sa dozviete v debate počas litera festu, ktorú so spisovateľkou bude viesť Peter Darovec. A po nej bude koncert formácie Hvozd.
PROGRAM LITERA FESTU:
https://www.anasoftlitera.sk/main/podujatia/litera-fest
***
Ivana Gibová vyštudovala odbor slovenský jazyk a literatúra na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, kde sa ako doktorandka zaoberala súčasnou slovenskou prózou. Debutovala zbierkou poviedok Usadenina (2013). Jej novela Bordeline (2014) sa stala predlohou pre rovnomennú inscenáciu divadla Stoka. Jej druhá kniha barbora, boch & katarzia (2016) bola vo finále ceny Anasoft litera 2017 a Ivana Gibová sa za ňu stala historicky prvou laureátkou ceny René – Anasoft litera gymnazistov.
Viac info:
https://www.anasoftlitera.sk/.../ana.../autori/gibova-ivana/
***
Festival LITERA FEST podporil z verejných zdrojov hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a softvérová spoločnosť ANASOFT.