24.06.2021 19:15
klub .pod lampou Bratislava
Podujatie

litera fest: Laco Kerata

Peter Prokopec sa bude zhovárať s Lacom Keratom nielen o knihe Na okraji mojej hory. Kerata je veľký hráč a hrou je aj jeho prozaická kniha. Pri jej čítaní sa človek cíti ako na dovolenke.
Po besede s Lacom Keratom bude koncert Richarda Autnera.
PROGRAM LITERA FESTU:
https://www.anasoftlitera.sk/main/podujatia/litera-fest
***
Laco Kerata vyštudoval divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave, kde získal aj doktorát z dramaturgie. V roku 1991 spolu s Blahom Uhlárom a Milošom Karáskom založili legendárne avantgardné Divadlo Stoka, v ktorom pôsobil do roku 2002 ako spoluautor a herec. Neskôr založil divadelné združenie MED – My Experimental Drama. Napísal niekoľko divadelných a rozhlasových hier. Vydal zbierky poézie Hriešny spánok a Prišiel som, videl som. Knižne vyšli jeho drámy Rádiové hry a Večera nad mestom. Ďalej vznikla zbierka poviedok Mám sa a román Zlý herec, ktorý bol v roku 2010 nominovaný na cenu Anasoft litera. Napísal zbierku poviedok Malé domov (2013, 2019) román Ešte som tu a zostanem (2014), groteskný román Suché roky (2019) a knihu poviedok Na okraji mojej hory (2020).
Viac info:
https://www.anasoftlitera.sk/.../anas.../autori/kerata-laco/
Knihu Laca Keratu "Na okraji mojej hory" si môžete zakúpiť na stránke:
http://www.kkbagala.sk/knihy/naokrajimojejhory
***
Festival LITERA FEST podporil z verejných zdrojov hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a softvérová spoločnosť ANASOFT.