23.06.2021 19:00
klub .pod lampou Bratislava
Podujatie

litera fest: Richard Pupala

Trinásť poviedok Richarda Pupalu z knihy „ženy aj muži, zvieratá” treba zažiť. Príbehy sú povedomé, a predsa šokujúce. Preniknú hlboko a zasiahnu presne.
Porozprávajte sa o knihe spoločne s Richardom Pupalom na autorskom čítaní a besede, ktorú moderuje Tomáš Hudák. Po nej si môžete sadnúť na drink a užiť si koncert talentovanej speváčky Timey.
PROGRAM LITERA FESTU:
https://www.anasoftlitera.sk/main/podujatia/litera-fest
***
Richard Pupala je absolventom žurnalistiky na FiFUK a scenáristiky na VŠMU v Bratislave. V roku 2007 zvíťazil v súťaži Poviedka. Počas štúdia, od roku 1994, prešiel niekoľkými zamestnaniami, čo bolo nevyhnutné pre živiteľa rodiny. Pracoval ako barman, ako redaktor v niekoľkých printových týždenníkoch, dva roky v agentúre Monarch ako kreatívec. V súčasnosti je scenáristom a dramaturgom pre produkčné spoločnosti a televízie.
Knižne debutoval v roku 2014 knihou Návštevy, roku 2017 napísal zbierku strašidelných minipoviedok Čierny zošit a o tri roky neskôr knihu „ženy aj muži, zvieratá”. Všetky tri vybrala odborná porota do desiatky ceny Anasoft litera. Čierny zošit a „ženy aj muži, zvieratá” dokonca do ceny René – Anasoft litera gymnazistov.
Viac info:
https://www.anasoftlitera.sk/.../autori/pupala-richard/
Festival LITERA FEST podporil z verejných zdrojov hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a softvérová spoločnosť ANASOFT.