25.05.2017 19:00
KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)
Podujatie

Literárny klub v KC Dunaj: Literárne soirée

Tento štvrtok sa v rámci Literárneho klubu v KC Dunaj uskutoční Literárne soirée, ktoré pravidelne putuje mnohými slovenskými mestami. 

Literárne soirée je zábavný umelecký večer napísaný samotnými obyvateľmi daného mesta obohatený o hudobnú či dramatickú zložku. Uskutočňuje sa vo vyše desiatich mestách po celom Slovensku, kde si našlo široké publikum. Divák si zo soirée neustále odnáša neopakovateľný kultúrny zážitok.

V Bratislave pozvanie prijali: Andy Hryc, Ivo Gogál, Lucia Vráblicová, Lýdia Petrušová, Anna Rákovská, Matej Marušin a kategóriu (pi)soirée - text prenesený z iného mesta - prečíta aj samotná zakladateľka týchto podujatí Michaela Piesyk.

Hudobnou hostkou večera bude Katarína Máliková, čerstvá držiteľka troch Radio Head Awards, v kategóriách Debut roka, Album roka / Cena kritikov a World Music / Folk.

Literárne soirée vzniklo 12. 12. 2012 v Banskej Bystrici v spolupráci študentov Akadémie umení. O rozvoj týchto umeleckých večerov sa výrazne zaslúžila Michaela Piesyk spolu so spoluorganizátormi z každého mesta, v ktorom sa Literárne soirée uskutočňuje. Koná sa pod záštitou občianskeho združenia Spoločnosť pre umenie a literatúru.

Zakladateľkou literárneho soirée je Michaela Piesyk, študentka herectva, moderátorka, organizátorka rôznorodých podujatí, blogerka, amatérska maliarka.