24.09.2022 12:30
Next Apache, Panenská 28, Bratislava
Podujatie

literárnyklub.sk na Dobrom trhu: Javi Rey / Pod šírym nebom

Panenská ulica bude 24. septembra opäť patriť trhovníkom, susedom, umelcom aj návštevníkom, kvalitným domácim výrobkom, remeselníkom či rozmanitým kultúram. 
 
V rámci programu literárneho klubu sa môžete tešiť na stretnutie so španielským autorom Javi Reyom. Autorov grafický román Pod šírym nebom vyšiel len nedávno v slovenskom preklade vo vydavateľstve BRAK. Počas Dobrého trhu sa môžete tešiť na diskusiu o knihe aj osobné stretnutie s autorom.
 
Sobota 24. 9. 2022 o 12.30 v Next Apache
 
Javi Rey sa narodil v Bruseli 4. júna 1982. Vyrastal a žije v Barcelone. Po univerzitných štúdiách odišiel do Escola Joso, slávnej katalánskej školy ilustrácie. Svoju kariéru začal v animácii a ako storyboarder pre rôzne reklamné agentúry. V roku 2016 debutoval grafickým románom Intemperie, za ktorý dostal ocenenie Najlepší debutant na Comic Fair v Barcelone v roku 2017. Román vyšiel v auguste 2022 v slovenskom preklade Lucie Duero pod názvom Pod šírym nebom vo vydavateľstve BRAK.
 
Chlapec uteká z mestečka ovládaného násilím a sužovaného suchom. Pred ním sa rozprestiera vyprahnutá zem bez života a za ňou neznámo. Banda chlapov z mestečka je mu v pätách a on vôbec nie je pripravený prežiť vonku sám. Nemá jedlo ani vodu. Prenasledujú ho zlé sny. Raz v noci narazí na starého pastiera kôz a od tej chvíle sa všetko zmení. Grafický román Jesúsa Carrasca a Javiho Reya Pod šírym nebom rozvíja pochmúrny a strašidelne krásny dystopický príbeh o hľadaní ľudskosti vo svete plnom násilia.
 
Podujatie je súčasťou projektu § grafická novela / Introduction to
European Graphic Novel in Slovakia.
Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil hlavný partner projektu
Fond na podporu umenia.
Projekt je financovaný z programu EÚ Kreatívna Európa 2014 -2020.