17.05.2017 17:00
Trvanie do: 17.05.2017
Budova Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
Podujatie

literarnyklub.sk na Pohoda Deň_FM 2017

OZ literarnyklub.sk aj tento rok spoluorganizuje Literárny stan Martinus na festivale Pohoda 20177. Na Pohoda Deň_FM 20177 sme si môžete vypočuť ukážku z toho, čo pre vás v rámci 26-hodinového programu na Pohode OZ literarnyklub.sk pripravuje.

PROGRAM:

17,00
ČAU O PIATEJ
(Dramatizované čítania diel slovenských spisovateľov)
• Jana Oľhová číta Kornela Földváriho
Z pripravovaného rukopisu Výstrel v zrkadle
• Juraj Hrčka číta Václava Pankovčína
Z pripravovaného románu Lináres
• Richard Stanke číta Dušana Mitanu
Z pripravovanej reedície novely Môj rodný cintorín
• Jana Oľhová číta Ivana Kadlečíka
Z pripravovaného súborného diela
• Hudobný hosť: Ľubo Burgr
Z pripravovanej zbierky piesňových textov

18,00
Daniel Majling - Ruzká klazika
Daniel Majling v spolupráci s kolegami z SND číta z antológie humorných poviedok Ruzká klazika, ktorú sám preložil a zostavil

20,00
Slam poetry SK/CZ
Špičky československej Slam poetry sa predvedú v plnej sile.

Anatol Svahilec (cz) - víťaz majstrovstiev Češka v roku 2014 a autor zbierky Emu mele maso, sa stal synonymum českého slamu. Jeho pevné texty sú plné humoru ale aj historického kontextu či trefného pointovania.

Tomáš Straka (sk) - tvrdé a rytmické básne košického poeta sa vždy motajú okolo lásky, smrti a politiky. Pevné texty, ktoré prednáša sú zväčša slovami, ktoré sa z kníh dostali na pódium vďaka slamovej forme.

Mišo Krakovský (sk) - žilinský hip-hoper, básnik a slamer je jedným z najstálejších slovenských slamerov. Jeho texty sú plné trpkosti, nádeje i sarkazmu, ktoré sú zakódované v geniálnych rýmoch a guľometnej flow.

Honza Dibitanzl (cz) - 198centimetrový predstaviteľ najvyššej poézie strieda pevné a improvizované texty, pričom si v oboch prípadoch zachováva svoju zasnenú poetiku, ostrý kontrast nádhery a hnusu i situačný tragikomický humor.

Jaromír Lelek (cz) - učí angličtinu v korporátoch, píše anti-korporátne básne a edituje literárny magazín The Word Addict. Žije a chlastá na Žižkove. Slam ho baví pretože naňho pritom pozerajú ľudia.

Podujatia Literárneho klubu z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.