18.03.2024 19:00
Radnica, Pezinok
Podujatie

Literatúra v Radnici: Rýchlokurz geniality s Ľudovítom Ódorom

Pozývame do Radnice na stretnutie s autorom úspešnej knihy Rýchlokurz geniality s Ľudovítom Ódorom!
Moderuje Veronika Šikulová!
 
Rezervácie sa prijímajú na tel. 033/6414009 alebo emailom na radnica@radnica.com.
Vstup je zdarma. ODPORÚČAME VYTVORIŤ SI REZERVÁCIU, počet miest je obmedzený!
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 
Čo je LITERATÚRA V RADNICI?
Literatúra v Radnici je podujatie, ktoré vymyslela Veronika Šikulová.
V príjemnom prostredí kaviarne a vinárne sa môžete stretnúť so zaujímavými ľuďmi, počúvať zaujímavé rozhovory so spisovateľmi, prekladateľmi, vydavateľmi, vedcami a zaujímavými osobnosťami. Nebojte sa, pýtať sa nemusíte, zhovára sa Veronika Šikulová.
Ak však máte nejaké otázky, môžete ich osobne položiť.
 
Kto je ĽUDOVÍT ÓDOR?
Ľudovít Ódor je širokej verejnosti známy najmä ako premiér úradníckej vlády Slovenskej republiky v roku 2023.
Čitatelia ho poznajú aj ako autora knižného trháku Rýchlokurz geniality, kde sa čitateľ zrozumiteľným spôsobom dozvedá o komplexných tématických okruhoch. Kniha môže slúžiť ako odrazový mostík k väčšine tém, ktoré dnes trápia spoločnosť - svetové megatrendy, fungovanie vesmíru, biologický svet, rozum a cit, ľudia a spoločnosť, technologická revolúcia, čísla a formy, fundovaný občan a spokojný život. Je doplnená množstvom ilustrácií a grafov, ktoré pomáhajú porozumieť aj zložitejším témam, ako sú fraktály či dilatácia času a tiež množstvom Shootyho karikatúr.
Ľudovít Ódor vyštudoval matematiku a manažment. Pracoval ako analytik v ČSOB, ekonóm Slovenskej ratingovej agentúry, hlavný ekonóm ministerstva financií SR a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky. Pracoval ako poradca vtedajšej premiérky Ivety Radičovej a vtedajšieho ministra financií Ivana Miklóša.
Ľudovít Ódor je spoluzakladateľom Inštitútu finančnej politiky, Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Útvaru hodnoty za peniaze. Svojou činnosťou prispel k zavedeniu rovnej dane, reforme riadenia verejných financií, stratégií zavedenia eura, zákonu o dlhovej brzde a reforme prvého a druhého piliera dôchodkového systému.
Bol vymenovaný za viceguvernéra Slovenskej národnej banky vtedajším prezidentom Andrejom Kiskom. Vroku 2023 bol prezidentkou Zuzanou Čaputovou vymenovaný za predsedu vlády úradníkov a prebral aj rezort vnútra.
Je autorom viacerých monografií z oblasti ekonómie.