09.12.2020 19:00
Online
Podujatie

LQ #37: Eklektik Bastard/Blízka budúcnosť (online)

Diskusný formát LQ - Literárny kvocient sa už od roku 2016 snaží byť naplnením dlhodobého volania po kritickej reflexii súčasnej literárnej tvorby na Slovensku. V centre každého vydania programu stoja vždy dve výrazné pôvodné literárne diela. Kritériom výberu je aktuálnosť titulu či miera jeho rezonancie v domácom kultúrnom prostredí.
Decembrové LQ - Literárny kvocient pozýva k diskusii o knihách Anny Kiliánovej a Ivany Gibovej.
Anna Kiliánová: BLÍZKA BUDÚCNOSŤ
Najnovšia kniha Anny Kiliánovej obsahuje deväť poviedok vychádzajúcich z absurdných životných situácií a skúseností. Autorka sa prvýkrát literárne predstavila ako finalistka súťaže Poviedka 2009. Vyšla jej kniha poviedok Žena z cigaretového papiera a detská kniha Obed s drakom. Blízka budúcnosť vyšla vo vydavateľstve KK Bagala.
Ivana Gibová: EKLEKTIK BASTARD
Štvrtá kniha Ivany Gibovej je poviedkový komix, v ktorom sa text prelína s obrazmi, postavy prestupujú z jedného príbehu do druhého. Sarkasticky ladené príbehy vychádzajú zo života súčasnej tridsať plus generácie narodenej v osemdesiatych rokoch, ktorá má internetovú dospelosť, ale nemala internetové detstvo. S odstupom a cynickým humorom rozpráva o jej frustráciách, sebarealizácii, nadváhe, starnutí, práci v korporáciách a single živote po tridsiatke. Eklektik Bastard vyšla vo vydavateľstve Drewo a Srd.
O podobnostiach i rozdieloch budú s moderátorom Petrom Darovcom diskutovať Miroslava Vallová, Viliam Nádaskay a Martin Makara.
___
Podujatia podporuje hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Literárne informačné centrum, Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia mesta Bratislava a LITA, autorská spoločnosť.