10.05.2021 19:00
Online
Podujatie

LQ #41: Tremolo ostinato/Odlety (online)

Diskusný formát LQ - Literárny kvocient sa už od roku 2016 snaží byť naplnením dlhodobého volania po kritickej reflexii súčasnej literárnej tvorby na Slovensku. V centre každého vydania programu stoja vždy dve výrazné pôvodné literárne diela. Kritériom výberu je aktuálnosť titulu či miera jeho rezonancie v domácom kultúrnom prostredí.
Májové LQ - Literárny kvocient pozýva k diskusii o knihách Tremolo ostinato a Odlety.
Veronika Šikulová: TREMOLO OSTINATO
Významným motívom knihy sú spomienky, jednotlivé situácie aj s kusmi kontextov presne tak, ako sa autorke vryli do pamäti. Rámcom celého rozprávania je životný pocit, pokračujúce hľadanie subjektívnej odpovede na najprirodzenejšie otázky.
Kniha vyšla vo vydavateľstve Slovart.
Alta Vášová: ODLETY
Autorkine charakteristické fragmentárne záznamy čoraz intenzívnejšieho vnímaného plynutia času – od toho najosobnejšieho, najintímnejšieho až po zachytávanie dobovej atmosféry, prienikov spoločenských pnutí. Istoty, aké poskytuje rodina, najbližšie okolie, priatelia, ale aj liečivá samota so spomienkami sú oporou pre vedomie vlastnej zakotvenosti...
Kniha vyšla vo vydavateľstve F. R. & G.
O podobnostiach i rozdieloch budú s moderátorom Petrom Darovcom diskutovať Miroslava Vallová, Vladimír Barborík a Martin Makara.
Podujatia podporuje hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Literárne informačné centrum, Bratislavský samosprávny kraj a LITA, autorská spoločnosť.