25.09.2021 16:00
Kino Úsmev, Kasárenské Námestie 1, 04001 Kosice
Podujatie

LQ #43: Krv je len voda/Vilkovia

Obľúbená relácia Literárny kvocient pokračuje po letnej prestávke. Aj v septembri bude trojica kritičiek a kritikov hodnotiť zaujímavé novinky slovenskej literatúry – tentoraz na Literárny festival Košice LIKE.
Diskusný formát LQ - Literárny kvocient sa už od roku 2016 snaží byť naplnením dlhodobého volania po kritickej reflexii súčasnej literárnej tvorby na Slovensku.
Odbornú polemiku a literárnovedný diskurz v ňom dopĺňa zmysel pre vtip a ironický nadhľad.
V centre každého vydania programu stoja vždy dve výrazné pôvodné literárne diela. Kritériom výberu je aktuálnosť titulu či miera jeho rezonancie v domácom kultúrnom prostredí.
Jana Micenková: KRV JE LEN VODA
Román je analýzou rozkladu dysfunkčnej rodiny, a zároveň sa snaží sa vysledovať z čoho pramenia príčiny násilia. Avšak nie v globálnom merítku, ale na malej vzťahovej ploche jednej rodiny...
Ivan Medeši: VILKOVIA
Dystopická vízia trpkého údelu mužnej lenivosti kvíliacej pod ostrou čižmou emancipácie. Aké šance má tradičná dobrosrdečnosť autentických lajdákov proti železnej usilovnosti vysnených spasiteliek, bravúrnych gitaristiek a ostrieľaných špeditérok?
Knihy Krv je len voda a Vilkovia budú hodnotiť Marta Součková, Mária Klapáková a Vladimír Barborík. Moderuje Peter Darovec.
__
Podujatia podporuje hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Literárne informačné centrum a LITA, autorská spoločnosť.