18.05.2017 17:00
Trvanie do: 30.05.2017
Mestská knižnica, Michalská 26, Bratislava
Podujatie

Májové podujatia v Letnej čitárni U červeného raka

Letná čitáreň U červeného raka je už otvorená.

Až do 31. augusta je verejnosti k dispozícii denná tlač a časopisy uprostred zelene v centre mesta.
Otvorené: po - pia 10:00 - 20:00, sobota 10:00 - 18:00, nedeľa zatvorené.
Počas pracovných dní sa budú konať kultúrne podujatia. Čakajú vás prezentácie nových knižiek, besedy, recitály,  koncerty a výstavy. Aktualizované programy a zmeny (najmä v prípade zlého počasia) nájdete na:
www.mestskakniznica.sk
FB U červeného raka

Vstup pre verejnosť je zdarma.
Podujatia organizované Mestskou knižnicou v Bratislave sú realizované najmä vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia a Bratislavskému samosprávnemu kraju.

18.5. štvrtok 17:00 Červeného raka otvára poézia*
Prvé podujatie, ktoré otvorí letnú sezónu U červeného raka, bude venované poézii. Zo svojej  tvorby zarecitujú verše básnici Erik Ondrejička a Ján Litvák. Hudobný hosť: Miloš Železňák
Projekt Čítajme slovenskú literatúru

Ďalšie podujatia v letnej čitárni v máji:

19.5. piatok 17:00 Poetry Opposite (poézia opaku)
Formát s jasnou, čistou myšlienkou, ktorá skrsla v mysli básnika: dať do dynamickej rovnováhy rozdiely veku, príslušnosti a vzdialenosti autorov a ich poetík.
Poetické stretnutie s Danou Podrackou a Dalimírom Stanom. Moderuje Zuzana Kuglerová.
Organizuje Európsky dom poézie Košice a Literárne centrum LIC.

25.5. štvrtok 18:00 Verte Hykischovi*
Účinkujú: Anton Hykisch a jeho hosť Ľuboš Jurík, moderuje Milan Richter, ukážky z tvorby A. Hykischa zaznejú v podaní bratislavských hercov.
Prozaik, esejista a bývalý diplomat Anton HYKISCH sa tohto roku dožil 85 rokov. Jeho literárna tvorba je bohatá a zahŕňa takmer desať románov, niekoľko noviel a poviedkových kníh. Medzi poprednými románopiscami Európy sa ocitol najmä vďaka historickým románom Čas majstrov, Milujte kráľovnú a Verte cisárovi. Predseda Slovenského centra PEN Milan Richter sa majstra Hykischa bude pýtať na kľúčové okamihy či obdobia jeho života, na pôsobenie v roli veľvyslanca SR v Kanade či na historickú pravdu a fikciu v historickej próze.
Organizuje Slovenské centrum PEN

26.5. piatok 18:00 Mark E. Pocha: Kontakt: Záhuba prichádza z nebies*
Prezentácia nového sci-fi trileru od autora Krajiny kanibalov, ale i debata o problémoch mladých ľudí, otázkach pulpovej literatúry či veciach medzi nebom a zemou. Uvidíte nevidené, zažijete nezažité!
Partia priateľov odchádza na víkend na chatu. Kam zmizli počas búrkovej noci? Je tu aj havarované mimozemské plavidlo, ktorého osadenstvo rozhodne nemá priateľské úmysly: únosy, spánková paralýza a pokusy na ľuďoch... .
Účinkujú: autor Mark E. Pocha, hudobník Jakub Šimjak, výtvarník Martin Cuco Luciak a moderátor Dado Nagy
Projekt Čítajme slovenskú literatúru

30.5. utorok 18:00 Marcel Šefčík: Vatikán mojimi očami*
Vysokoškolský pedagóg, sprievodca a vatikanista, v súčasnosti pôsobí na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Autor mal možnosť vidieť Vatikán z viacerých perspektív, pretože tam sa venoval svojej vedecko-dobrovoľníckej činnosti.
Účinkuje autor Marcel Šefčík a moderátor Dado Nagy.
Projekt Čítajme slovenskú literatúru

*Hlavným partnerom projektov je Fond na podporu umenia.