21.11.2022 19:00
Podujatie
Loď Pink Whale v Bratislave

Mirka Ábelová: Krst básnickej zbierky DOM

Prijmite pozvanie na Dom-ovú párty na lodi Pink Whale v Bratislave, 21. 11. o 19:00, pri príležitosti vydania piatej básnickej zbierky poetky Mirky Ábelovej. Drinky, básne, hudba, Dunaj. Priatelia, nepriatelia, kamoši a kamošky, známi a známe, všetci sú vítaní/é.
 
Mirka Ábelová predstaví výber zo svojich básní v unikátnej zostave spolu s uznávanými slovenskými džezovými hudobníkmi Nikolajom Nikitinom, Ľubošom Šrámekom a Jurajom Griglákom, ktorí vytvoria jedinečnú syntézu textov s jazzovými improvizáciami. Zbierku básní uvedie do života... to je prekvapenie!
 
O knihe:
Piata básnická zbierka obľúbenej poetky Miroslavy Ábelovej rozohráva príbehy troch žien v jednej obci: osamelej starnúcej alkoholičky, ktorej padá na hlavu vlastný dom, mladej matky, ktorá sa s rodinou presťahuje z paneláku v meste do nového domu na dedine a ženy z chatrče na okraji obce, ktorej život obmedzili a zmenili tajomné myši. Všetky tri príbehy rámcuje DOM – dom, ako priestor, v ktorom sa cítime v bezpečí a sami sebou, no často aj akoby vo väzení, či dokonca v ohrození života.
 
O autorke:
Poetka Mirka Ábelová vydala Básničky pre domáce paničky ako svoju tretiu zbierku básní, predchádzal jej Striptíz (2011) a Na! (2014). Nasledoval Večný pocit nedele (2018) a detská veršovaná rozprávka Pes Moko a jeho oko (2020). Davidovi Kollerovi napísala väčšinu textov na jeho album ČeskosLOVEnsko, ktorý získal ocenenie Anděl za album roka. Pre Rádio_FM vymýšľa a moderuje poetickú desaťminútovku Nedeľná chvíľka poézie_FM.