06.06.2021 18:30
T3 - kultúrny prostriedok Bratislava
Podujatie

Nela Bártová / Jiří Šimčík @T3

6.6. v rámci literárneho programu do T3 privádzame opäť tú najzaujímavejšiu čerstvú poéziu z ČR.
Nela Bártová (*1998), je pôvodom z Opavy, žije, študuje a pracuje v Brne. Študuje v Ateliéry Sochárstva 2 na FaVU VUT a pôsobí v opavskom spolku Bludný kámen, ktorý sa zaoberá súčasným umením. Ďalej pracuje ako produkčná v brnenskom Bajkazyle, píše a fotí pre Full Moon Magazín. Básne jej vyšli v Psím víne, Slovní skrumáži, zborníku Harakiri Czurakami a občasníku Foesie. Pred nedávnom jej vyšiel debut Na konci chodby je ráno vo vydavteľstve Bílý Vigvam.
Básnický debut Nely Bártové je doprevádzaný úžasnými ilustráciami Kateřiny Šillerovej vás vtiahne do sveta sugestívnej poézie čerpajúcej inšpiráciu z každodenných promluv aj extatických momentov mladíckej nerozvážnosti. Zbierka obsahuje QR kódy, ktoré vám ukážu, čo sa skrýva za oponou týchto mikrodrám.
Jiří Šimčík (*2003) sa narodil v Zlíne, študuje vo Valašskom Meziříčí. Hrá na tenor saxofon, koncertuje s kapelou Bb, zaoberá sa históriou a medzinárodnými vzťahmi. Debut vydal v samonáklade (Tě to spoutá, 2019), publikoval v časopisoch Host, Ink, Texty, Tvar a na digitálnej kurátorskej platforme pro současnú poéziu Psí víno.
https://www.psivino.cz/vnoucata-nikolaje-nosova/
Vstupné dobrovoľné.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.