17.05.2023 18:00
Podujatie

Noc literatúry 2023 v Banskej Štiavnici

Noc literatúry približuje verejnosti netradičným spôsobom súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. V Banskej Štiavnici sa bude konať ôsmykrát a tento raz sa jej návštevníkom otvoria hotely a penzióny, ktoré slúžia najmä turistom a návštevám. Vďaka nej nahliadnu do izieb, v ktorých by sa za bežných okolností neocitli a budú si v nich môcť vypočuť ukážky z umeleckých textov. Tie budú čítať známe osobnosti kultúrneho života a mesta Banskej Štiavnice, ako i ľudia zviazaní s hoteliérstvom a službami.
 
KDE?
Hotel & Penzión Grand Matej, Kammerhofská 180
Penzión Nostalgia, Višňovského 3
Hotel Bristol, Andreja Kmeťa 123/11
Ubytovanie Black M, Kutnohorská 1
Apartmány na Trojici, Námestie svätej Trojice 20
 
AKO NA TO?
Na každom z uvedených miest získate brožúrku s podrobnými informáciami a mapkou, preto môže vaša trasa začať v ľubovoľnom bode. Čítania prebiehajú od 18.00, a to paralelne na všetkých miestach v 30 minútových intervaloch (15 min. čítanie, 15 min. presun na ďalšie miesto).
Na každom mieste čítania dostanete do bulletinu pečiatku. Ak prejdete všetkých šesť miest a s opečiatkovaným bulletinom prídete na Ponocovanie s Nocou literatúry do Art Cafe, budete môcť od Antikvariátiku vyhrať jednu z kníh, z ktorej sa čítalo. Ponocovanie začína od 21.00.
 
Tešíme sa na Vás. Váš www.antikvariatik.sk