17.05.2023 18:00
Trvanie do: 17.05.2023 20:30
Podujatie

Noc literatúry 2023 v Trnave

Tento rok sa znovu stretneme na čítaniach v rámci Noci literatúry. Herci a herečky Divadla Jána Palárika nás prevedú dielami zo Švajčiarska, Slovenska a Maďarska. Čítať sa bude na troch miestach od 18.00 do 20.30 h.
 
Vstup na podujatie je voľný.
Celý program, popis kníh a zástavky nájdete nižšie:
 
❧ 18.00 h | Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1 (záhradná čitáreň).
PASCAL MERCIER: PEARLMANNOVO MLČANIE
Oceňovaný román z akademického prostredia začína na jazykovednom sympóziu, kde hlavný hrdina Perlmann zistí, že v pracovnom živote už nemá ďalšie méty. Prestane veriť v zmysel akademickej činnosti, prepadne sa do zúfalstva, ktoré sa každým dňom stupňuje, až ho privedie na pokraj toho najhoršieho činu.
— číta: Vladimír Jedľovský
 
❧ 19.00 h | Múzeum knižnej kultúry v Trnave, Námestie sv. Mikuláša č. 10
STANISLAV RAKÚS: ĽÚTOSTIVOSŤ
Zbierka poviedok, ktorá získala cenu Anasoft Litera 2022,obsahuje emotívne a psychologicky precízne vyrozprávané príbehy postáv, ocitajúcich sa vo svojich životoch a činoch na hrane dobra a zla, nevedomosti a krutosti, žičlivosti a chamtivosti, samoty aj osamelosti.
— číta: Tomáš Mosný
 
❧ 20.00 h | Malý Berlín, Štefánikova ul. 4
KRISZTINA TÓTH: PIXEL
Kapitoly na seba nadväzujú ako pixelové štvorce, každá predstavuje autonómny celok, no ak si všimneme zložitý systém vzťahov medzi nimi, spoja sa do úplne nového veľkého príbehu. Striedanie princípu približovania a vzďaľovania sa formuje text aktuálne najčítanejšej maďarskej autorky.
— číta: Silvia Soldanová
 
Organizátori: České centrum, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Západoslovenské múzeum, Malý Berlín