15.06.2017 18:00
Trvanie do: 15.06.2017
Záhrada - centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, Banská Bystrica
Podujatie

Odkrývanie 2017 & Bez ladu a skladu

Diskusiou a koncertom Bez ladu a skladu si už po piatykrát v Záhrade pripomenú pamiatku a odkaz Jána Langoša. Ide o dôležitú osobnosť novodobej histórie Slovenska. Do roku 1989 sa angažoval v disente, v roku 2003 sa zaslúžil o vznik Ústavu pamäti národa. Na výročie jeho predčasnej smrti mu bol v roku 2013 v Záhradnom parku odhalený pomník Odkrývanie od Mateja a Karola Rosmányovcov.

18:00 / diskusia: JÁN LANGOŠ - THE GUARDIAN OF MEMORY

Môžeme Jána Langoša označiť za hrdinu našej národnej pamäti? Aké by bolo Slovensko bez jeho práce a aký odkaz prináša budúcim generáciám Slovákom a Sloveniek? Langoš ako otec, priateľ a kolega. Diskusia bude spojená s prezentáciou knihy Alexandra Balogha Ján Langoš - Strážca pamäti.
diskutujú: Nina Kurz Langošová, Peter Tatár
moderátor: Patrik Dubovský

Vstup voľný.

20:00 / koncert: BEZ LADU A SKLADU
V roku 2009 ich New York Times zaradil medzi "skupiny, ktoré prispeli k pádu Železnej opony". Slovenská undergroundová legenda z Trenčína, ktorá je s prestávkami na scéne už od roku 1985, príde na Odkrývanie odohrať jeden z mála tohtoročných koncertov.
BLAS sú Michal Kaščák, Martin Beďatš, Rastislav Kubica, Peter Kaščák, Peter Kohout a Peter Slameň.vstup: 3,00 € (lístky budú v predaji iba na mieste)Partneri podujatia: Nadácia Jána Langoša, Ústav pamäti národa, Kníhkupectvo Artforum Banská Bystrica, Literárna bašta, Férová nadácia O2, Fond na podporu umenia, Konrad-Adenauer-Stiftung