13.05.2021 19:00
Online
Podujatie

Online krst knihy Malé jablko

Pozývame vás na uvedenie a krst knihy Malé Jablko od autorky Kataríny Hybenovej, ktorá dlhodobo žije v LA.
„New York je dynamické, multikultúrne mesto, centrum svetového obchodu a finančníctva, ale aj mesto vzdelania, umenia, zábavy, módy a reklamy, mesto, ktoré nikdy nespí a vyslúžilo si prezývku Veľké jablko. Na prelome 19. a 20. storočia Socha slobody v newyorskom prístave vítala milióny emigrantov túžiacich po novom živote. Tak ako v minulosti, aj dnes láka New York cudzincov, ktorí túžia po voľnosti, pracovných príležitostiach a živote, ktorý im domáca krajina neumožňuje.
Hlavná hrdinka knihy Malé jablko - Elena Stanková, dvadsaťšesťročná advokátska koncipientka z Bratislavy, je na stáži v New Yorku. Prišla z krajiny, kde má dopredu nalinkovanú budúcnosť, do veľkomesta, ktoré má príchuť úspechu a vyvoláva v človeku pocit, že za každým rohom ho čaká niečo prevratné. V New Yorku je Elena tabula rasa, osoba, ktorej život sa môže uberať nespočetným množstvom smerov.
Rozhodne sa skúsiť, aký je život v New Yorku. V Brooklyne v štvrti Bushwick si s priateľkou nájdu prenájom neďaleko kaviarničky s názvom Malé jablko, útulné prostredie s kapučínom a príjemným baristom Mateom. Práve táto štvrť a jej umelecké zázemie s hudbou, grafity, street artom a festivalom umenia očarí Elenu natoľko, že začne o nej písať netradičným spôsobom blogy...“
Viac o tom:
- ako kniha vznikala
- o uliciach a miestach, ktoré autorku inšpirovali
- aj o živote v USA
vám prezradí autorka Katarína Hybenová, s ktorou sa spojíme cez Atlantický oceán vo štvrtok, 13.05. o 19:00 na Instagrame: Pantarheisk.
Knižnú diskusiu a krst knihy bude viesť slovenská autorka z Trenčína, Ivica Ďuricová, ktorú mnohí poznáte vďaka jej knihám Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti.