12.12.2020 16:00
Online
Podujatie

Peter Gärtner: Čakanie na sneh

Spisovateľ Peter Gärtner, rodák z Bytče a zakladateľ nášho občianskeho združenia predstaví svoju druhú ilustrovanú knihu pre deti: Čakanie na sneh.
Čítačku z knihy uvedie krátka diskusia s autorom o jeho detstve v Bytči a o tom, ako sa premietlo priamo do knihy a príbehu malého chlapca čakajúceho na sneh.
S ohľadom na súčasnú situáciu bude čítanie vysielané ONLINE na našej facebookovej stránke a vy ho budete môcť sledovať z pohodlia domova.
Knihu je možné zakúpiť aj na aktuálne prebiehajúcom Ladovňa Dizajn store.
ČAKANIE NA SNEH
Príbeh doplnený o ilustrácie Marty Matus zachytáva dni, počas ktorých malý chlapec netrpezlivo čaká na prvé sneženie. Spolu s ním zažijete všetky detské tradície a rituály začiatku zimy a predvianočného obdobia v prostredí sídliska na okraji malého mesta. V lyrickom rozprávaní spoznáte jeho kamarátov, ich detský svet plný drobných radostí, a možno zažijete aj jeden malý vianočný zázrak.
“Celé sídlisko čaká na sneh. Už niekoľko dní je sneženie cítiť vo vzduchu, a keď ťahajú rodičia svoje deti domov zo školy, všetky sa pozerajú do neba, kedy začne padať. Ráno, hneď keď rozlepím oči, bežím k oknu, ale vonku stále nie je bielo.
Aj v škole pozerám z okna a myslím na sane, ktoré čakajú v zamknutej pivnici. Keď sa poobede vrátim, idem ich do kočikárne skontrolovať. V kočikárni je plno rárohov: bicykle, kvetináče, detská ohrádka, lopatky do piesku, a tam vzadu sa skrývajú aj moje sane.“