05.11.2021 19:00
Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava
Podujatie

Píšeme o knihách: Ako to robiť, má to zmysel?

Recenzie, rozhovory, články o knihách a autoroch vychádzajú na rôznych platformách v tlačenej aj digitálnej podobe. Kto ich píše a kto ich číta? Majú ešte zmysel? Čítate recenzie pred, alebo po prečítaní či kúpe knihy? Čo od recenzie očakávame a aká by mala byť?
Na tému píšeme o literatúre bude diskutovať trojica hostí: 𝗗𝗲𝗻𝗶𝘀 𝗠𝗮𝗰̌𝗼𝗿, 𝗩𝗶𝗹𝗶𝗮𝗺 𝗡𝗮́𝗱𝗮𝘀𝗸𝗮𝘆 a 𝗔𝗹𝗲𝘅𝗮𝗻𝗱𝗿𝗮 𝗝𝘂𝗿𝗶𝘀̌𝗼𝘃𝗮́.
Moderuje: Ľubo Šulko
Vstupné: zdarma
Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OTP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVIDu.

𝗗𝗲𝗻𝗶𝘀 𝗠𝗮𝗰̌𝗼𝗿
je vyštudovaným filmovým scenáristom a dramaturgom. Okrem toho je šéfredaktorom literárneho portálu Medziknihami, kde aj sám prispieva. Šéfredaktorskú pozíciu zastáva aj v novinách Čo čítať?. Momentálne sa venuje aj podcastu Stanica Kozia 20.
𝗩𝗶𝗹𝗶𝗮𝗺 𝗡𝗮́𝗱𝗮𝘀𝗸𝗮𝘆
vyštudoval učiteľstvo angličtiny a slovenčiny na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. V súčasnosti je interným doktorandom Ústavu slovenskej literatúry SAV. Od roku 2019 je redaktorom internetového časopisu Platforma pre literatúru a výskum. V roku 2018 debutoval zbierkou básní Vynechaný spoj (OZ Vlna / Drewo a Srd).
𝗔𝗹𝗲𝘅𝗮𝗻𝗱𝗿𝗮 𝗝𝘂𝗿𝗶𝘀̌𝗼𝘃𝗮́
študovala žurnalistiku. V súčasnosti je editorkou v Literárnom informačnom centre (LIC) a okrem toho pravidelne prispieva do Magazínu o knihách, do kultúrnej prílohy denníka SME, a stará sa aj o jeho sociálne siete. Svojimi textami tiež prispieva do niekoľkých novín a časopisov vrátane časopisu Glosolália či .týždeň. Zameriava sa prevažne na non-fiction literatúru.

Diskusia vznikla pod hlavičkou YPSALON - festival spisovateľov, kde sa venujeme témam slovenskej literatúry, prekladateľstva či aktuálneho literárneho diania.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.