16.05.2007 18:00
Kníhkupectvo Panta rhei v bratislavskom Auparku
Podujatie

Prezentácia cestopisných kníh Ivana Bulíka

Srdečne vás pozývame
v stredu 16. mája o 18.00
do kníhkupectva Panta rhei v Auparku
na prezentáciu cestopisných kníh
cestovateľa
IVANA BULÍKA
A F R I K Y,
4 NÁVRATY a 4 SVETY
vydáva Fortuna Print
 
Afrika je neuveriteľne pestrá koláž ľudí a prírody, zmes rôznych etník a jazykov, nebezpečenstiev a predovšetkým kultúr a mentalít, ktoré sa s tou európskou nedajú vôbec porovnávať. Nie náhodou nazval Ivan Bulík jednu z kapitol - venovanú návštevám domorodých kmeňov v povodí rieky OMO Cestou do praveku.

Afrika to je aj nevyspytateľné počasie, hlad, chudoba, nájazdy kobyliek, malária, spavá choroba, agresívne bojovné kmene, nesmierna korupcia a množstvo iných nebezpečenstiev. Ak je s tým však cestovateľ zmierený, dokáže ho odmeniť množstvom prekvapení a zázrakov. Ivan Bulík nás vo svojej knihe prevedie historickými a kultúrnymi súvislosťami afrických štátov, vystúpite s ním na Kilimandžáro, spoznáme ostrov Zanzibar, Etiópiu, Keňu, Tanzániu, Ugandu, Zambiu, prejdete neprístupným Sudánom, pamiatkami posiatym Egyptom a čaká vás aj raftová expedícia po rieke OMO.
Kniha Ivana Bulíka Afriky sa číta ako ten najnapínavejší dobrodružný román, kedy hlavnému hrdinovi až do konca držíte palce, aby to celé vôbec prežil.