26.09.2006 17:00
Kníhkupectvo Svet knihy, Obchodná 4, Bratislava
Podujatie

Prezentácia knihy Dievčatko z Krajiny Drakov

PETER CMORÍK POKRSTÍ KNIHU
 
Mušky a Igora Molitorovcov:
 
Dievčatko z Krajiny Drakov
Kniha tretia Chrám duchov
 
Srdečne Vás pozývame na krst knihy
v utorok 26. septembra 2006 o 17. 00 h
do kníhkupectva Svet knihy (2. posch.)
na Obchodnej ul. č. 4 v Bratislave.
Spoluautor knihy Igor Molitor pricestuje na prezentáciu až z Austrálie.
 

Dobrodružný príbeh  o dievčatku bez mena má už tretie pokračovanie, no  číta sa ako samostatný príbeh. Predchádzajúce časti   Mezzarthys  a  Tajomstvo Legelynu vyšli vo vydavateľstve Ikar  v roku 2005. Pri príležitosti vydania prvých dvoch kníh bola v spolupráci s autormi  vyhlásená pre detských čitateľov súťaž  o pobyt pre dve osoby v Austrálii. Vyhrala ju štrnásťročná Dominika Murínová z Piešťan.  Výlet absolvovala v máji tohto roku so svojím otcom.

                   Hlavnou postavou príbehu je vtipná, vynaliezavá dievčinka. V knihe sú však opísané toľké dobrodružstvá, že si ju na jeden dych prečítajú aj chlapci. Z Chrámu duchov sa dozvedáme, že  Dievčatko, ktoré ešte stále nesmie používať svoje meno, aby ho Hlavná čarodejnica Hissatam neobjavila, prežíva v krajine Mezzarthys nové dobrodružstvá. Nebojácnej dievčinke sa podarí vyslobodiť čarodejníka Merlina zo zakliatia a on jej na oplátku prezradí, akým čarom môže oživiť svoju mŕtvu babku. Na to, aby sa čarovanie vydarilo, musí Dievčatko navštíviť starobylý Chrám duchov...

Autori knihy manželia Ružena (Muška) a Igor Molitorovci  do roku 1996 žili na Slovensku, kde sa obaja narodili. V súčasnosti žijú v austrálskom meste Sydney. Obaja pracujú ako architekti. Písanie je pre nich skôr koníčkom. Muška Molitorová je členkou Austrálskej spoločnosti spisovateľov (The Australian Society of Authors). Molitorovci majú dve deti, syna Filipa a dcéru Vanesu. Momentálne pracujú na štvrtom pokračovaní príbehu o Dievčatku z Krajiny Drakov. Zároveň zhromažďujú  materiál na odbornú knihu z oblasti architektúry, ktorá, ako obidvaja zhodne konštatujú, je im najbližšia.