14.03.2007 17:00
reštaurácia Molo v areáli jazera Kuchajda v Bratislave
Podujatie

Prezentácia knihy Kamila Peteraja Čo sa šeptá dievčatám

 

pri príležitosti vydania novej knižky Kamila Peteraja
Čo sa šeptá dievčatám
Vás pozývame na briefing a následný krst knihy
 
v stredu 14. marca 2007
 
16.30 h - briefing
17.00 h - krst knihy
 
Reštaurácia Molo, Bratislava

 

Kamil Peteraj prichádza s novou knihou v ešte svietivejšej podobe. Viacgeneračne úspešný básnik a textár svoje najnovšie dielo obohatil aj vlastnými pôsobivými fotografiami. Čitateľovi sa tak dostáva do rúk krásna intímna knižka plná šťavnatej lyriky.

Kamil Peteraj na margo svojej zbierky hovorí: “Sú knihy, ku ktorým sa rád vraciam, pretože mi v pravej chvíli povedali o láske to, čo som nevedel. Aj Čo sa šeptá dievčatám chce byť takou knižkou. Plnou inšpiratívnych otázok a odpovedí. Zrkadlom, do ktorého sa človek rád díva, knižkou na ráno, aj na večer, ale hlavne - knižkou intímneho dotyku s vecami, ktoré máme na srdci.”   

 

Kamil Peteraj (1945) - spisovateľ, básnik, textár, vydal v Ikare päť zbierok V slepých uličkách (1999), Voňavé tajomstvá (1999), Breviár lásky (2001). Peterajovi vyšla v Ikare aj zbierka piesňových textov Čo bolí, to prebolí (2004) a nové vydanie zbierky poézie Lipohrádok (2004). Za zbierky V slepých uličkách, Voňavé tajomstvá a  Breviár lásky získal autor  Zlaté a Platinové knihy. Jeho básne sú preložené do viacerých jazykov.