29.11.2007 17:00
Reštaurácia Kriváň na Viedenskej ceste č. 257 v Bratislave
Podujatie

Prezentácia knihy Petry Nagyovej-Džerengovej Nepýtaj sa, kde som

Srdečne Vás pozývame na krst knihy Petry Nagyovej-Džerengovej

Nepýtaj sa, kde som

 

Tešíme sa na Vás vo štvrtok 29. novembra 2007 o 17.00 h v reštaurácii Kriváň na Viedenskej ceste č. 257

 v Bratislave.

Tlačová správa

Nepýtaj sa, kde som – nový román úspešnej slovenskej autorky

Bratislava 22. novembra 2007 Bezprostredne po vydaní sa všetky romány Petry Nagyovej - Džerengovej zaradili medzi  najúspešnejšie tituly na knižnom trhu. Doterajšie tri knihy si doposiaľ kúpilo niekoľko desať tisíc čitateľov, čo je na slovenské pomery mimoriadny úspech. Všetky predpoklady stať sa bestsellerom má aj román so zaujímavým názvom Nepýtaj sa, kde som.

 Podobne ako v doterajších príbehoch aj v románe Nepýtaj sa, kde som, sú dominantnou témou komplikované vzťahy – medziľudské v tom širšom slova zmysle, partnerské zvlášť.  Vzťahy, kde nechýba pretvárka a lož...  Hrdinovia Petry Nagyovej – Džerengovej  často až  v zlomovej  životnej situácii  zisťujú, že všetko je inak ako sa im pôvodne zdalo. Aj hlavná hrdinka románu Nepýtaj sa, kde som po tom ako sa jej partner zrazu „stratí“ tápa a hľadá, pokúša sa o vlastnú premenu a napriek veľkému sklamaniu pomaly zisťuje, že múdrosť starého rabína naozaj platí – všetko je inak.

Autorka o svojej záľube písať o vzťahoch hovorí:Pre nás, ženy, sú vzťahy veľmi dôležité, je to akýsi mikrosvet, ktorý je mnohokrát  oveľa dôležitejší, ako svet naokolo s tým, čo sa tam deje. Asi je to tým, že my ženy žijeme rodinou“ .

 Petra Nagyová – Džerengová   debutovala v roku 2005 titulom Chcem len tvoje dobro, za ktorý získala ocenenie Debut roka 2005, prezentovala ho v USA a v tomto roku vyšiel aj v českom preklade. O rok neskôr bodoval medzi čitateľmi  román Za to mi zaplatíš!  a začiatkom tohto roku novela Pozri sa na seba.