16.01.2007 17:00
reštaurácia Molo v areáli jazera Kuchajda v Bratislave
Podujatie

Prezentácia knihy Pozri sa na seba

srdečne Vás pozývame na prvú verejnú prezentáciu knihy z vydavateľstva Ikar v novom roku
 
Petra Nagyová - Džerengová
Pozri sa na seba
 v utorok 16. januára 2007 o 17.00 h v reštaurácii Molo v areáli jazera Kuchajda v Bratislave.

                                                  Tlačová správa

Ponižovaná a týraná. Nájde silu skoncovať s tým?

Bratislava 9. január 2007 „Hádam ako  každú ženu, aj  mňa baví rozprávať sa a donekonečna rozoberať vzťahy. V mojich knihách tiež dominujú vzťahy a to najmä také,  ktoré nie sú celkom v súlade s predstavou normálnej rodiny. Občas mi vyčítajú nereálnosť mojich príbehov, ja osobne si myslím, že skutočnosť je veľakrát oveľa horšia“, povedala pri príležitosti vydania  svojej najnovšej knihy Petra Nagyová – Džerengová.

 

Petra Nagyová-Džerengová sa v novele Pozri sa na seba venuje analýze ľudských a osobitne partnerských vzťahov. Prostredníctvom hrdinov románu kladie čitateľovi nástojčivé otázky a nabáda ho, aby sa pozrel na svoj život aj z iného zorného uhla.

Lýdia, kedysi ambiciózna študentka, teraz mladučká mamička na materskej dovolenke, prežíva v starej vile na bratislavských Palisádach krušné chvíle. Nechápe, čo spôsobilo, že sa z jej uhladeného, vzdelaného manžela doma stáva zlostný, nervózny muž, ktorému spôsobuje radosť ponižovať ju. Kde robí chybu? Je na vine jej vek, nestačí manželovi intelektuálne, zle vychováva svoje dve dcérky? Na vlastné otázky nenachádza odpoveď. Jej život sa ešte väčšmi zamotáva po spoločnej oslave.  Manžel privedie domov svojich študentov, medzi ktorými sa vyníma bezočivá sexi Karla, ale aj citlivý Róbert, ktorého Lýdia zjavne priťahuje. Vymotá sa Lýdia z pavučiny intríg a zrád, podľahne zakázanej láske, alebo sa pokúsi udržať rodinu?

 

Novela Pozri sa na seba je treťou  knihou Petry Nagyovej- Džerenegovej. Autorka debutovala v roku 2005 titulom Chcem len tvoje dobro, za ktorý získala ocenenie Debut roka 2005 a prezentovala ho aj v  USA. V roku 2006 vyšla vo vydavateľstve Ikar  druhá kniha Petry Nagyovej- Džerengovej  Za to mi zaplatíš. Autorka a obe jej knihy si veľmi rýchlo získali priazeň čitateľov. Bezprostredne po vydaní sa obidva tituly zaradili medzi  najúspešnejšie tituly na knižnom trhu.