05.09.2007 17:00
Art Hotel William na Laurinskej ul. č. 17 v Bratislave
Podujatie

Prezentácia knihy Stávka, ktorá mi zmenila telo

Krst knihy Gregora Mareša a Lucie Medekovej Stávka, ktorá mi zmenila telo.

Tlačová správa

AKO SOM  DO - BAČO - VAL

Stávka, ktorá mi zmenila telo

 

Bratislava 28. augusta 2007 - „Moji milí, keď sa mi zachce, budem mať postavu ako ktorýkoľvek svalovec, trebárs aj... a jediné, čo mi napadlo v tomto okamihu bolo – Juraj Bača. O pol roka, keď už bude teplo, sa vyzlečiem ešte raz, a to budete čumieť!“ – vyhlásil Gregor Mareš počas jedného ranného televízneho vysielania. Od pamätného  januárového dňa uplynulo niekoľko mesiacov, počas ktorých si moderátor   splnil sen. Okrem  vyšportovaného tela stihol napísať spolu s cvičiteľkou Luciou Medekovou  knihu  s názvom Stávka, ktorá mi zmenila telo.

 

Kniha zaznamenáva peripetie od vyhlásenia stávky, cez chudnutie a cvičenie  pred kamerou až po očakávané finále. Gregorovmu snaženiu  pomohla, ako sám priznáva   „ obyčajná chlapská márnomyseľnosť“. Nebolo to však vôbec jednoduché. Gregor Mareš sa k vytúženému cieľu  prehrýzal pomaly pol roka  cez bolesť, cvičenie aj hladovanie. Nevyhli sa mu ani depresívne stavy, či zranenie vo chvíli keď to najmenej čakal. V istej fáze, ako píše, bol unavený, hladný, nervózny a zlomený.

„Gregor, aj keď s obrovským nasadením, dosiahol svoj cieľ“, konštatuje v druhej časti knihy Lucia Medeková, ktorá čitateľom okrem iného ponúka aj optimálny cvičebný program a užitočné rady keď píše: „Akceptujte svoje telo a jeho potreby. Snažte sa nevrhnúť do cvičenia bezhlavo a s cieľom dosiahnuť výsledok okamžite. To je krátkozraké. Dosiahnete iba to, že telo bude šokované, výsledok krátkodobý a zranenie bude nadohľad“. Lucia Medeková odporúča čitateľom  aj niekoľko zásad v stravovaní, ktoré „ stoja za zváženie“.

 

Kniha je bohato ilustrovaná fotografiami, ktoré predstavujú sériu cvikov v posilňovni, ale aj v domácom prostredí.