14.06.2021 10:00
Trvanie do: 14.06.2021 22:00
Online
Literárna súťaž
Literárne informačné centrum

Prezentácia knihy STROM na Bologna Children´s Book Fair 2021 Online

Literárne informačné centrum sa zapája do novej iniciatívy Bologna Children´s Book Fair 2021 Online prostredníctvom digitálneho programu organizovaného priamo vystavovateľmi prezentáciou krátkeho filmu, ktorý predstavuje knižný titul STROM autorky Alexandry Salmely z produkcie vydavateľstva Literárne informačné centrum

Román pre deti a teenagerov, ktorý ilustrovala Martina Matlovičová, držiteľka Zlatého jablka na BIB 2009 a graficky upravila Mária Rojko je o priateľstve s etickým a ekologickým posolstvom.

Spojením humoru a napätia autor rozpráva alegorickú rozprávku, ktorá ukazuje, ako môže chamtivosť zničiť ľudstvo a svet okolo nás. Uprostred pustej divočiny žije pod koreňmi úplne posledného stromu, ktorý stráži svojím životom, strašná príšera zvaná Blöeglöek. V divočine sa nachádza aj palác, kde žije princezná. Aj keď má všetko, jednu noc sa jej sníva o zázračnom strome a najoslnivejšej hviezde vesmíru. Pri honbe za snom sa vydáva do divočiny, kde stretáva rôzne čudesné stvorenia. Keď sa princezná stretne s Blöeglöekom, stretnú sa dva protichodné svety a pohľady. Nasleduje nezmieriteľný boj, v ktorom sa rodí nádej, vôľa zmeniť sa a nečakané priateľstvo.

Pozrite si podujatie:
https://www.bolognachildrensbookfair.com/nqcontent.cfm?a_id=10956&event_id=1366