08.06.2017 18:00
Trvanie do: 08.06.2017
Prašná Bašta & Café Kút
Podujatie

Richard Pupala predstaví svoju novú knihu Čierny zošit

Literárny klub uvedie druhú knihu prozaika Richarda Pupalu. Výrazne sa líši od jeho poviedkového debutu Návštevy (nominácia na cenu Anasoft litera 2015). Kniha Čierny zošit (Marenčin PT) je súbor hororových poviedok.

Autor tu nepotrebuje spektakulárne kulisy ani efektné monštrá z cudzích galaxií, aby navodil atmosféru strachu či pocit ohrozenia. Je drobný mužíček realitou alebo len výplodom unavenej mysle mladej matky, ktorá nezvláda starostlivosť o svoje dieťa? Čo sa stane, keď sa začnú zhmotňovať predstavy malého chlapca, ktorého fascinujú levy? A čo ak nevládny starý muž nie je bežný pacient mladej opatrovateľky s temnou minulosťou? 
Richard Pupala sa narodil 19. Augusta 1972. Detstvo a mladosť prežil vo Veľkom Krtíši. Študoval žurnalistiku a kunsthistóriu. Počas štúdií dramaturgie a scenáristiky na VŠMU sa živil ako barman v legendárnom U-clube, neskôr ako novinár. Dnes sa živí písaním scenárov. S manželkou a dcérou žije v Petržalke. Debutová zbierka poviedok Návštevy (2014) bola nominovaná na cenu Anasoft Litera. Momentálne sa nakrúca celovečerný film Pivnica podľa jeho scenára.

Z knihy číta herec Andrej Remeník

Po krste nasleduje žúr v podaní superdídžejského dua Die Kartoffel (Lubica Husta & Rišo Pupala)