21.01.2020 16:30
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa, Liptovský Mikuláš
Podujatie

Spisovateľka Jana Bodnárová v galérii

Pozývame vás na autorské čítanie spisovateľky Jany Bodnárovej v priestoroch Veľkej výstavnej siene Liptovskej galérie P. M. Bohúňa, kde aktuálne prebieha výstava Ostrovy Lucie Tallovej. Súčasťou podujatia bude aj komentovaná prehliadka výstavy, ktorú pripraví Lucia Tallová. Ponúkame tak jedinečnú príležitosť spoznať tvorbu oboch autoriek - v utorok 21.1.2020 o 16:30 hod. v LGPMB.
Jana Bodnárová píše básne i prózu, je kunsthistorička, dramatička i autorka kníh pre deti. Výhradne literatúre sa venuje od začiatku 90. rokov, vytvára tiež video performancie, ktoré prezentuje v galériách a na divadelných scénach. V Liptovskej galérii P. M. Bohúňa sa predstaví s tvorbou venovanou aj maliarke Lucii Tallovej.
Lucia Tallová je na slovenskej scéne dobre etablovaná autorka mladej generácie, absolventka Vysokej školy výtvarných umení, držiteľka niekoľkých významných ocenení. Jej sólový výstavný projekt s názvom Ostrovy, vznikol špeciálne pre priestor Veľkej výstavnej siene Liptovskej galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Výstava predstavuje inštaláciu site specific a najnovšie diela z jej aktuálnej tvorby.
Vstup na podujatie je zdarma.

FB podujatie nájdete tu.