13.12.2022 18:00
Mestská knižnica, Klariská 16, Bratislava
Podujatie

Spoznaj suseda: Natalja Ščerba a mágia času v jej knihách

Pozývame vás na stretnutie s ukrajinskou autorkou fantasy Nataljou Ščerbovou. Na hodinku sa ponoríme do atmosféry kúzla, kde je možné všetko, čo si len viete predstaviť. S autorkou sa porozprávame o jej tvorbe a pozrieme sa na svetlú a magickú stránku času v jej knihách.
Natalja Ščerba napísala fantasy série o kúzelníkoch Časodejovia, Čarodol alebo Lunasterové a je držiteľkou viacerých medzinárodných cien.
 
Natalja Ščerba je ukrajinská spisovateľka, pochádza z Bieloruska. Vo svojich dielach pracuje so slovanskou kultúrou a mytológiou. Zameriava sa na fantastiku pre mladých čitateľov. Jej knihy vychádzajú v piatich európskych jazykoch. K jej najobľúbenejším dielam patrí séria Časodejovia - fantasy sága o čarodejníkoch ovládajúcich Čas. Momentálne žije v Bratislave.
 
Podujatie je súčasťou projektu Čítajme súčasnú literatúru, ktorý podporil Bratislavský samosprávny kraj.
....................................................................................
Магія часу в книгах Наталії Щерби
Запрошуємо вас на зустріч з українською письменницею фентезі Наталею Щербою. На годину ми зануримося в атмосферу магії, де можливо все, що тільки можна уявити. Поговоримо з письменницею про її творчість і поглянемо на світлу та чарівну сторону часу в її книгах.
Наталя Щерба написала серію фантастичних історій «Часодії», «Чароділ», «Лунастри» та є лауреаткою багатьох міжнародних нагород.
Наталія Щерба — українська письменниця родом із Білорусі. У своїх творах вона опрацьовує слов’янську культуру та міфологію. Свої цикли пише для юних читачів. Книги Наталії видаються п’ятьма європейськими мовами. Серед її найпопулярніших книг — серія «Часодії» — фентезійна сага про чарівників, які вміють керувати Часом. Зараз авторка мешкає в Братиславі.