06.10.2022 18:00
Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, Bratislava
Podujatie

Stretnutie so spisovateľom Taharom Ben Jellounom

Tahar Ben Jelloun je jedným z najprekladanejších francúzskych spisovateľov marockého pôvodu. Takmer celé svoje literárne dielo vytvoril vo francúzštine, hoci jeho rodným jazykom je arabčina.
 
Ako dvadsaťšesťročný sa presťahoval do Francúzska, kde ukončil štúdium na Sorbonne. V roku 1985 ho preslávil román "L‘Enfant de Sable" (Dieťa piesku) a v roku 1987 mu udelili cenu Prix Goncourt za román "La Nuit Sacrée" (Svätá noc). Získal aj mnoho ďalších významných ocenení. V roku 1993 mu udelili novinársku cenu Golden Doves for Peace, v roku 2004 International Dublin Literary Award za knihu "Cette aveuglante absence de lumière" (Oslepujúca absencia svetla) a v roku 2005 cenu The Prix Ulysse za celoživotné dielo. V roku 2008 mu francúzsky prezident Nicolas Sarkozy udelil štátne vyznamenanie Rad čestnej légie za kultúrny a spoločenský prínos pre Francúzsko a bol viackrát nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru.
 
Stretnúť ho budete môcť vo štvrtok 6. októbra 2022 o 18:00 vo Francúzskom inštitúte (vstup voľný) pri príležitosti vydania jeho románu "Med a Blen" (Le Miel et l'Amertume) v slovenskom jazyku v preklade Igora Navrátila.
 
Na podujatí budú účinkovať:
- Igor Navrátil
- Lucia Hurajová
 
Jazyk: tlmočenie FR-SK
 
Počas podujatia si román "Med a Blen" budete môcť zakúpiť na mieste
 
V spolupráci s Albatros Media / Lindeni