02.03.2021 18:00
Online
Podujatie

Superveľmoc? Všetko čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne

Čína zaznamenáva v posledných rokoch unikátny vzostup. Aj napriek tomu však zostáva veľkou neznámou. Mnohí ju naďalej považujú len za nepreniknuteľnú obrovskú komunistickú krajinu na opačnom konci sveta, ktorá komunikuje ťažko pochopiteľným písmom. Čína sa však stáva dôležitým aktérom aj v strednej Európe a potrebujeme jej rozumieť, aby sme sa s ňou naučili žiť.
Jej nadobudnutá moc sa prejavuje rôzne. Napína svaly na hraniciach, snaží sa dostať do Európy s iniciatívou Nová hodvábna cesta a jej celkový globálny vplyv rastie. To sa odzrkadľuje aj na jej ambíciách. Čína sa vojensky posilňuje a rastú aj jej nacionalistické tendencie, ktorých príkladom je dianie v Hongkongu alebo uväznenie vyše jedného milióna ujgurských obyvateľov v prevýchovných táboroch.
[🔎]  Naši hostia sa v spoločnej debate pozrú na tieto, aj mnohé ďalšie otázniky a súvislosti, spojené so súčasnou Čínou a jej pôsobením. Zároveň spoločne predstavia svoju prácu a uvedú do života knihu Superveľmoc? Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne.
[📖]  Práve tá obsahuje všetky dôležité informácie spísané zrozumiteľne a jasne pre každého, kto má záujem túto krajinu lepšie pochopiť. Ide o prvú publikáciu v slovenčine, ktorá komplexným spôsobom mapuje spoločenskú, ekonomickú, kultúrnu, náboženskú i politickú situáciu v Číne.
*Podujatie vám prinášajú v spolupráci Kníhkupectvo Artforum a Hadart Publishing.
HOSTIA:
Kristína Kironská
Matej Šimalčík
MODERUJE:
Samuel Marec
_
[🎥] [🔴]  Online vysielanie sledujte v utorok 2.3. o 18:00 na Facebooku: @KnihkupectvoArtforum
facebook.com/KnihkupectvoArtforum
[📚]  Knihu Superveľmoc? Všetko čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne nájdete na našom webe:
https://www.artforum.sk/katalog/149960/supervelmoc