10.05.2018
Trvanie do: 13.05.2018
Praha, Česká republika
Podujatie

Svět knihy Praha 2018

 

V tomto roku v čase od 10. do 13. mája sa bude konať v Priemyselnom paláci a v Křížikových pavilónoch na výstavisku v Holešoviciach už 24. ročník Medzinárodného knižného veľtrhu Svět knihy. Čestným hosťom bude Izrael.

Hlavné témy sú Komiks a Prevratné 20. storočie. Výber týchto aktuálnych tém na tohtoročnom pražskom veľtrhu ponúka návštěvníkom veľtrhu jedinečnú príležitosť zúčastniť sa mnohých kulturných akcií, programov a aktivít, ako aj prezrieť si nové knižné publikácie.

LIC opäť organizuje reprezentačný národný stánok v strednej hale, číslo S 116, s rozlohu 60 m2, kde bude vystavených vyše 500 titulov z produkcie 55 slovenských vydavateľstiev.

Aj tento rok sme pripravili zaujímavé sprievodné akcie, prezentácie slovenských autorov na Svete knihy Praha 2018, na ktoré vás aj vašich priateľov srdečne pozývame:


11. mája 2018 (piatok)


16.00 - 16.50 Komorní sál

Zlodeji a svedkovia

Stretnutie so slovenskou spisovateľkou a psychologičkou Svetlanou Žuchovou. Laureátka Ceny Európskej únie za literatúru predstaví český preklad svojho románu Zlodeji a svedkovia, ktorý mapuje pokus štvorice prisťahovalcov o adaptovanie sa v cudzom prostredí. Moderuje Petra Hůlová.


17.00: Koktail v stánku SR, S 11612. mája 2018 (sobota)


15.00 - 15.50 Literární kavárna

Mramor a granit

Praha v čase vrcholiaceho stalinizmu. Torzá plastík Matyáša Bernarda Brauna, geniálneho barokového sochára, sú pre mladú reštaurátorku Barboru príležitosťou presunúť sa z tiesnivej reality diktatúry do snového surreálneho sveta vrcholiaceho baroka. Český preklad knihy Mramor a Granit predstaví jej autor Dušan Šimko v rozhovore s prekladateľom knihy Ľubomírom Machalom.16.00 - 16.50 Literární sál

Trol

Čoraz nástojčivejší problém internetového trollingu, falošných online identít a šírenia tzv. „fake news“ je v centre pozornosti najnovšieho románu Michala Hvoreckého, v ktorom prijme mladý muž lákavú ponuku stať sa plateným internetovým trolom, no rýchlo zistí, že vo vojne príbehov niet víťazov. Moderuje Ivan Adamovič.Viac informácií na: http://www.svetknihy.cz