24.03.2023 18:00
Kníhkupectvo Martinus.sk - Nitra
Podujatie

Tolkien Reading Day v Martinuse v Nitre

Po pandemickej prestávke obnovujeme Tolkien Reading Day v Nitre!
 
Dňa 25. marca si Tolkienovi fanúšikovia po celom svete pripomínajú zničenie Veľprsteňa, pád Barad-dúru a oslobodenie národov Stredozeme spod hrozby Sauronovho zla čítaním z Tolkienových diel. Aby sa nám to nekrížilo s celosvetovými online podujatiami, rozhodli sme sa, že v Nitre to oslávime už o deň skôr, 24. marca 2023 o 18:00 v OC Promenáda.
 
Za motto dňa sme zvolili Thorinov výrok: "Keby si viacerí z nás cenili jedlo, veselie a spev nad zlaté poklady, svet by bol šťastnejší."
Zameriavať sa teda budeme na čítanie pasáží, ktoré poukazujú na nebezpečenstvo, ktoré so sebou prináša chamtivosť - či už po pokladoch, moci, alebo magických šperkoch - ale taktiež pasáží, ktoré vyzdvihujú schopnosť užívať si život, vychutnávať si, čo prináša, a byť vďační za a tešiť sa z vecí, ktoré už máme, z každodenných maličkostí.
 
Zároveň vyzývame záujemcov, ktorí by sa chceli do prípravy podujatia aktívne zapojiť a podeliť sa s publikom so svojimi obľúbenými pasážami v rámci témy, aby sa ozvali správou Katedre anglistiky a amerikanistiky UKF, alebo konkrétne Dr. Juričkovej.
 
Podujatie je organizované ako súčasť projektov KEGA 009UKF-4/2022 - "Poetry as lingua franca – effective approaches to teaching poetry as a vehicle for personal growth within the context of international cross-cultural communication" a UGA "Zobrazenie cností a nerestí vo fantasy literatúre."