06.03.2023 17:00
Podujatie
Staromestská knižnica v Bratislave, Panenská

Týždeň slovenských knižníc: Chytení do sociálnej siete

Prednáška (nielen) pre seniorov o tom, ako si chrániť súkromie na sociálnych sieťach s Pavlom Lackom z portálu Demagog.sk

Na sociálnych sieťach nájdete množstvo informácií, zábavu, svoju rodinu, či priateľov, ale aj rôzne falošné profily a podvodníkov. Ako si nastaviť svoj profil, aby bol bezpečný? S kým sa (ne)priateliť? Aké fotky sú vhodné na zverejnenie a aké nie? Aká je šanca, že zdieľaním vyhráte auto alebo záhradný nábytok? A čo komentovanie, treba sa vyjadriť ku každému príspevku? Toto a ešte oveľa viac sa dozviete na prednáške.

Sociálne siete sú dobrý sluha, ale zlý pán. Buďte obozretný a nedajte šancu podvodníkom.

Demagog.sk je projektom Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť na kontrolu faktických výrokov politikov, političiek a iných verejne aktívnych osôb, ktoré odznejú v politických diskusiách v TV a v iných médiách, prípadne, ktoré sú uverejnené na profiloch politikov a političiek na sociálnych sieťach.

Pavol Lacko vyštudoval politológiu na Freie Universität v Berlíne. Sedem rokov robil investigatívu v Aliancii Fair-play. Venoval sa najmä súdnictvu, zdravotníctvu a štátnym IT projektom. Od septembra 2019 do decembra 2021 viedol v SGI fact-checkingový portál Demagog.sk, dnes sa venuje školeniam v oblasti kritického myslenia. Popritom pomáha rozvíjať ocenenie Biela vrana.

Realizované z rozpočtovej rezervy predsedu vlády Slovenskej republiky.

Podujatie je súčasťou TÝŽDŇA SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC. Mottom 24. ročníka je KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH – Knižnice, záruka kvalitných informácií.
Počas týždňa odpúšťame pokuty za oneskorené vrátenie kníh a bezplatne zapisujeme nových čitateľov.

Vstupné: zdarma