04.05.2023 18:00
Goetheho inštitút v Bratislave
Podujatie

Ukrajinský knižný klub

Každý mesiac čítame ukrajinskú knihu
 
Spoznáme, čo sme zameškali: významné autorky a autorov, dôležité tituly, klasiku aj novinky.
Knižný klub: čítame Sofiu Andruchovyč
 
Tretie stretnutie knižného klubu bude venované diskusii o knihách Sofie Andruchovyč!
 
Počas klubu budeme diskutovať o autorkinom druhom románe Felix Austria, ktorý sa stal na Ukrajine skutočným bestsellerom a získal mnoho ukrajinských i zahraničných ocenení. Je to fascinujúci príbeh o Stanislavove, kde ľudia žijú, trpia, milujú, sú fascinovaní vedou a šarlatánskymi vystúpeniami svetoznámych iluzionistov, zabávajú sa na plesoch a skrývajú tajomstvá v komodách.
 
Ak máte záujem o e-knihu Felix Austria, ozvite sa prosím na mail annkased(zavináč)gmail.com
Do rozhovoru sa zapojí prekladateľka Veronika Goldiňáková, ktorá pracuje na preklade ďalšej známej knihy tejto autorky Amadoka.
 
Sofia Andruchovyč je ukrajinská spisovateľka, publicistka a prekladateľka. Je autorkou populárnych románov Felix Austria a Amadoka.
 
Kurátori: Michal Hvorecký a Anna Siedykh.
Hostka: Veronika Goldiňáková.
Vstup voľný.
_______________________________________________________________
 
Книжковий клуб: читаємо Софію Андрухович
Третю зустріч книжкового клубу проведемо за обговоренням текстів Софії Андрухович!
Під час клубу обговоримо другий роман авторки “Фелікс Австрія”, що став справжнім бестселлером в Україні та став лауреатом багатьох українських та закордонних премій. Це захоплююча історія про Станіславів, в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах.
До розмови долучиться перекладачка Вероніка Голдінякова, що працює з перекладом іншої відомої книжки авторки – “Амадоки”. Тож поговоримо і про цю книжку, пам’ять та ідентичність.
Книжки ви можете знайти в онлайн додатку Yakaboo.
Софія Андрухович – українська письменниця, публіцистка, перекладачка. Авторка популярних романів «Фелікс Австрія» і «Амадока».
Куратори програми: Міхал Гворецьких та Анна Сєдих.
Гостя події: Вероніка Голдінякова.
Вхід вільний.