04.12.2019 19:00
Artforum, Kozia 20, Bratislava
Podujatie

Uvedenie knihy Výstup na Pontyho horu

Pozývame vás na uvedenie moderného mytologického príbehu od Daniela Pastirčáka. S autorom sa o knihe bude rozprávať Mário Nicolini.
Chlapec Ponty sa rozhodol zmieriť dva znepriatelené svety. Sám stojí medzi nimi: medzi ľuďmi z mesta a ľuďmi z divočiny. Jeho rodičia dokázali nájsť lásku napriek ich rozdielnemu pôvodu.
Teraz cesta sťažená prekážkami, ktorými sú zloba, strach a sebectvo, čaká dospievajúceho Pontyho. Spolu s bengálskou mačkou Shanti a papagájom Rakim sa odvážne sa vyberá na vrchol svojej hory, kde ho čakjú láska a vzájomnosť.
Daniel Pastirčák sa v najnovšej rozprávke pre väčších aj celkom dospelých čitateľov so sebe vlastnou bravúrou dotýka boľavých miest našich súčasných dní a prostredníctvom mnohých metaforických obrazov a podobenstiev kreslí cestu, po ktorej by sme sa mohli vybrať, aby sme na vrcholoch hôr svojich životov mohli zapichnúť víťaznú a múdru vlajku. FB podujatie nájdete tu. 
Úryvok si prečítate tu: https://medziknihami.dennikn.sk/clanky/pontyho-hora-rozpravka-pre-malych-aj-velkych/

Daniel Pastirčák je kazateľ Cirkvi bratskej, spisovateľ a básnik, ktorý sa venuje i výtvarnej tvorbe. Je autorom mnohých kníh pre dospelého aj detského čitateľa, ktoré spája výrazná metaforickosť a zachytávanie sveta prostredníctvom podobenstiev.
Mário Nicolini je výkonný riaditeľ Fóra náboženstiev sveta. Angažuje sa v iniciatívach, ktorých cieľom je zvýšiť ostražitosť voči prejavom radikalizmu, propagandy a neliberálnym tendenciám. Je spoluautorom knihy vydavateľstva Artforum Stretnú sa kresťan, moslim a žid.