09.12.2017 17:00
Trvanie do: 09.12.2017
Nová Cvernovka, Račianska 78
Podujatie

Vyhlásenie 1. laureáta ceny René – Anasoft litera gymnazistov

Počas Dní slovenskej literatúry na prvom ročníku festivalu Autoriáda vyhlásime prvého laureáta ceny René – Anasoft litera gymnazistov.

Študenti desiatich slovenských gymnázií hlasovali za najlepšiu knihu roka 2017. O pätici titulov, ktoré pre nich vybrala aktuálna porota Anasoft litera, diskutovali a ako sa nakoniec rozhodli, zistíme už 9. decembra o 17.00 v Novej Cvernovke.
Na vyhlásenie prídu štyria finalisti: Ivana Gibová, Silvester Lavrík, Jozef Karika, Ondrej Štefánik, zástupkyňa učiteľov – Beáta Pecková z Gymnázia J. Hronca a zástupkyňa študentov – Petra Štefancová z Gymnázia bilingválneho v Žiline. Moderátorska dvojica Samo Trnka a Tomáš Hudák zaistí zábavu. Hrať bude Jozef Lupták.

Ktorá nominovaná kniha sa študentom páčila najviac? Žeby romanticko-punkáčsky príbeh Barbory a Sylvie? Alebo hrôzostrašný thriller Trhrlina, po ktorom už nikdy nebudeme chodiť do slovenských hôr, teda minimálne na Tribeč? Možno ich najviac zaujal stratený Rinaldo v Budapešti... A čo taký Tiso s Aničkou? Alebo ich prekvapilo zrkadlo doby v románe Som Paula, od víťaza Anasoft litery 2017?

Celý program festivalu, ktorého súčasťou je aj vyhlásenie ceny René, nájdete tu: Autoriáda 2017.