07.11.2022 18:00
Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava
Podujatie

Workshop: SPEED DRAW DATE s Petrou Lukovicsovou

Pre tých, ktorí radšej kreslia, ako rozprávajú.
 
Neradi by sme vás ale odradili, nemusíte vedieť kresliť vôbec. Stačí mať chuť si to vyskúšať a najmä sa zabaviť a stretnúť niekoho zaujímavého. Avšak nemusíte ani nikoho hľadať, môžete prísť i v páre.
Čo budeme robiť? Podľa princípu speed date sa budeme striedať a namiesto (iba) rozprávania, sa budeme navzájom kresliť. Uvidíte bude to veľká zábava!
 
𝐊𝐚𝐩𝐚𝐜𝐢𝐭𝐚 𝐣𝐞 𝐨𝐛𝐦𝐞𝐝𝐳𝐞𝐧𝐚 𝐚 𝐯𝐬𝐭𝐮𝐩𝐧𝐞 𝐣𝐞 𝐳𝐚𝐫𝐨𝐯𝐞𝐧 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢𝐨𝐮: 𝟓 𝐄𝐔𝐑 (malyberlin.sk/eventy/speed-draw-date/). Podujatie je určené pre ľudí od 15 rokov.
 
Sprevádzať vás bude Petra Lukovicsová, ktorá sa venuje okrem ilustrácii i voľnej tvorbe. Jeden z jej projektov, bolo rýchle zaznamenávanie scén zo života, či portrétov blízkych a priateľov.
Všetky výtvarné potreby budú k dispozícii (rôzne druhy kresliacich nástrojov), v prípade záujmu, si môžete doniesť vlastný tablet s kresliacim perom.
 
Kto je Petra Lukovicsová?
Petra je slovenská ilustrátorka. Zameriava sa na detskú ilustráciu do časopisov a kníh, no vo voľnej tvorbe sa neobmedzuje. Nerada (sa) opakuje a rada skúša a hľadá nové techniky a štýly. Najviac ju inšpirujú vlastné deti, ktoré tiež vedie ku kreativite.
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko, Trnavské rádio.