06.08.2022 15:30
Diera do sveta, Námestie osloboditeľov 1, 03101 Liptovský Mikuláš
Podujatie

Živá knižnica na festivale ArtWife

Čítali ste niekedy knihu, ktorá vám zmenila život? Už o pár dní si budete môcť prečítať rovno tri také knižky, každú z nich zhruba za 20 minút.
 
V sobotu 6. augusta o 15:30 hod. vám Diera do sveta opäť prináša Živú knižnicu priamo na festivale ArtWife v Liptovskom Mikuláši.
 
Používaním tejto metódy už roky napomáhajú prekonať strach z neznámeho a búrať hlboko vžité predsudky a stereotypy. Príďte do ich „knižnice“ a porozprávajte sa s transrodovou ženou, zdravotne znevýhodnenou hudobníčkou alebo preživšou sexuálneho a partnerského násilia, ktoré vám povedia o svojej skúsenosti byť ženou v dnešnej spoločnosti a o úskaliach a radostiach, ktoré to prináša.
 
Čo je živá knižnica?
V Živej knižnici si namiesto tlačených publikácií môžete „prepožičať“ osobu so zaujímavým životným príbehom, s ktorou by sa v reálnom živote možno nikdy neporozprávali. Pri zhruba 20 - 30 minútovom rozhovore v malom kruhu čitateľov a čitateliek sa môžete porozprávať s príslušníkmi a príslušničkami najrôznejších menšín, dozvedieť sa ako im žije, čo ich teší, trápi a s čím sa potýkajú a môžete sa opýtať na všetko, čo vás zaujíma. Živá knižnica tak napomáha k prekonaniu strachu z neznámeho, búra zažité stereotypy a dáva možnosť získať vlastné skúsenosti.
 
Viac informácií o jednotlivých živých knižkách vám prinesú už čoskoro na svojom FB.