Recenzia
Marek Zákopčan
30.08.2013

Rachel a Alex - Nora Roberts

Preklad N. Ondrušová
Remedium 2012

Nora Robertsová je úspešnou americkou autorkou, ktorá má na svojom konte niekoľko desiatok románov. Mnohé z nich sa dočkali filmového spracovania a o ich obľúbenosti svedčia aj viaceré prestížne literárne ocenenia. Románové série Nory Robertsovej sú plné lásky, vášne, napätia a dramatických chvíľ, ktoré musia hrdinovia prekonať, aby si mohli spokojne vydýchnuť v náručí milovanej osoby. Kniha Rachel a Alex je voľným pokračovaním románu Nataša a Michail. Ide o príbehy štyroch súrodencov, ktorých rodičia emigrovali do USA z Ukrajiny, aby začali nový a plnohodnotnejší život. Nataša a Michail už našli svoje osudové lásky a teraz je rad na zvyšku rodiny.

Rachel pracuje ako právnička stojaca na strane chudobných a utláčaných. Keď jej pridelia prípad devätnásťročného zlodejíčka Nicka, je ochotná urobiť čokoľvek, aby nešiel do väzenia. Verí, že mladému mužovi prospeje, ak zmena k lepšiemu vyjde z jeho iniciatívy, než aby ho naprávali v zariadení na to určenom. Nick sa teda nasťahuje k bratovi a Rachel má dohliadnuť na to, aby sa polepšil a nezapadol opäť do nesprávnej partie. Jeho starší brat Zack je bývalý námorník, teraz majiteľ baru, odhodlaný venovať Nickovi všetok čas, ktorý zanedbal, kým slúžil vlasti. Rovnakou mierou sa však venuje aj jeho mladej príťažlivej právničke…

Alex je policajt, ktorý sa aj v práci často stretáva so svojou sestrou Rachel. Hoci je spočiatku podozrievavý voči jej vzťahu so Zackom, aj on čoskoro pocíti lásku. Jeho vyvolenou sa stane Bess. Zoznámia sa netradične – Alex ju zatkne, pretože ju považuje za prostitútku. Jej vysvetleniu, že je autorkou seriálu a na vlastnej koži chce zažiť situácie, o ktorých píše, len sotva dokáže uveriť. Napokon je to zasa celá rodina Stanislaských, ktorá vezme opraty osudu do rúk a pomáha poslednému členovi v nájdení šťastia.