V  deň vydania tohto čísla Knižnej revue sa v  priestoroch Materskej školy na Šťastnej ulici v Bratislave konala prezentácia prvej zo série detských, náučných knižiek Čisté rúčky – spolu s CD. Vydavateľstvo Ikar tak odštartovalo spoluprácu so spevákom Mirom Jarošom, ktorý týmto projektom vstupuje na knižný trh.Ako sa zrodil nápad pustiť sa do knižnej prvotiny?

S nápadom prišlo vydavateľstvo Ikar. Páčila sa im motivačná pesnička, ktorú som napísal pre projekt Veselé zúbky. Dnes si ju spievajú deti v škôlkach po celom Slovensku a skamarátili sa aj so zubnou kefkou. Práve to inšpirovalo vydavateľstvo k nápadu priniesť na trh sériu náučných knižiek pre deti s pesničkou, ako bonus ku každej z kníh. Ponuku som prijal a začal som písať ďalšie pesničky. Teraz vychádzajú Čisté rúčky, pripravené sú Čarovné slovíčka, ďalej sa ešte uvidí.

Pre najmenšie deti sa touto sériou kníh a CD stanú základné povinnosti zábavou. Aké miesto v tom celom má rodič?

Myslím, že dosť dôležitú. Po prečítaní básničiek a vypočutí pesničky je ideálne reflektovať na situácie v knižke a zaviesť ich do bežného života. Napríklad pripomenúť dieťaťu úryvok z  pesničky, keď sa vracajú domov z  parku. Deti vedia okamžite reagovať: treba si hneď umyť ruky, keďže sa im vyjaví situácia z knižky. Skutočne to funguje a nestojí to ani toľko energie. Deti sú skvelé publikum a je super, že kým sú malé, ľahko nachytajú rôzne návyky. Ak sa teraz naučia, že umývať si ruky alebo zuby nemusí byť zdržujúce alebo otravné, osvoja si to a nebude ich to v budúcnosti obťažovať, a to je cieľom nášho projektu. Stalo sa mi už aj to, že som sedel v reštaurácii a prišli za mnou deti, aby mi zaspievali pesničku o veselých zúbkoch. To človeka poteší vždy.