Pohoda s evitovkami

• Vydavateľstvo Evitapress vzniklo v roku 2007. Podarilo sa vám za ten čas naplno zrealizovať všetky vydavateľské plány?
– To by bolo zle, keby som za pár rokov stihla všetko, čo som chcela ☺. Ale sťažovať sa nemôžem, naše vydavateľstvo si svojím pomalým tempom rastie a rozvíja sa.

• Koľko titulov ste vydali od svojho vzniku a ktoré hodnotíte ako najúspešnejšie?– Knižiek je 36 a okrem dvoch titulov splnili moje očakávania všetky.• Knihy z vašej produkcie majú aj formu e-bookov, myslíte, že je to vďačná cesta do budúcnosti čítania?
– Je to jedna z ciest. Je to nový trend, ktorý istej skupine ľudí vyhovuje viac ako čítanie klasickej tlačenej knihy. Naši čitatelia sú väčšinou mladí ľudia, ktorí sú náchylní skúšať všetky novinky, preto bolo našou povinnosťou ponúknuť im knižky aj v elektronickej forme.

• Kto je cieľovou čitateľskou skupinou vášho vydavateľstva a ako sa pozeráte na literárnu kritiku a recenzentov?
– Netajíme sa tým, že vydávame knihy najmä pre ženy. A vytváraním rôznych edícii im chceme sprehľadniť našu ponuku. Evitovky sú zväčša skutočné príbehy Sloveniek, písané sviežim, moderným, možno trochu drzým štýlom. Srdcovky sú romantickejšie knižky. Svetovky sú preklady a Evitínky sú pre tínedžerky... Literárna kritika je pre mňa subjektívny názor autora, ktorý je pod ňou podpísaný. Môže to byť fundovaný človek, môže mať prečítané všetky knihy sveta, objektivita v posudzovaní umenia podľa mňa neexistuje. Aj noty, aj písmenká, aj farby v umení vnímame cez svoj život a tomu sa nevyhneme ani vtedy, keď máme analyzovať konkrétne dielo. Objektívna recenzia je to, či knižka chytí za srdce ľudí, čo po nej siahnu...

• Evitapress je teda vydavateľstvo viacerých edícií, spomenuli ste novú edíciu Evitínky, čo by sme o nej mali vedieť viac?
– Edícia Evitínky má ambíciu osloviť všetky dievčatá v tínedžerskom veku, ktoré chcú čítať slovenské knižky im určené.

• Na www stránke máte osobitnú sekciu VIP klub, ako sa tam dá dostať a aké výhody má prípadný člen/členka?
– My sa o tie naše „evitapresáčky“ staráme ako o vlastné deti ☺. Členky nášho VIP klubu majú kartu so svojím menom, vďaka ktorej majú v sieti predajní Panta Rhei 10-percentnú zľavu na všetky naše knihy, rovnakú zľavu na zájazdy v CK Satur a mnohé iné zľavy. Okrem toho všetky členky dostali asi pred mesiacom ako darček špeciálnu knižku, ktorá nebude na trhu – je určená len im. Ako prvé dostávajú informácie o našich novinkách a stále máme pre nich rôzne súťaže – naposledy mohli vyhrať nábytok v hodnote 3 376 eur... Prihlásiť sa dá jednoducho cez web a členstvo je bezplatné ☺.

• Podieľali ste sa na hromadných autorských projektoch, ako Poviedky o nevere, či Slovensko píše román – bola to práca inšpiratívna či zničujúca?
– Samozrejme, že inšpiratívna. Tento rok nadväzujeme na úspešné projekty Krimipoviedkami, odštartovali sme ich 1. júna a žijú si svoj život na www.krimipoviedky.sk a z tých najlepších na jeseň opäť vydáme knižku.

• Patríte k najúspešnejším spisovateľkám u nás – momentálne ste vydali román Vzťahová níž, takže znovu: vzťahy, vzťahy, vzťahy...
– Lebo vzťahy, v ktorých sa nachádzame, ovplyvňujú všetko ostatné, čo žijeme.

• Rovnako aktuálne sa vo vašej ponuke objavil titul Doroty Nvotovej Fulmaya, ako sa zrodila vaša spolupráca?
– Oslovila som ju, aby všetko to, čo žije a čo píše vo svojich článkoch, dala do knihy. Dorka je veľké otvorené srdce, má neobyčajný pozorovací zmysel a je nesmierne vtipná. Tá kniha je fantastická, som veľmi pyšná, že vyšla u nás.

• S ktorou knihou od vás sa bude našim čitateľom príjemne podriemkavať na letnej dovolenke?
– Ja len dúfam, že nad našimi knižkami sa driemať nedá ☺.