Rozhovor s manažérkou Ivetou Dalmadyovou

Knižný klub Fragment

Knižný klub Fragment (KKF) funguje vo Vydavateľstve Fragment od roku 2006. Porozprávali sme sa o ňom s jeho manažérkou Ivetou Dalmadyovou.

Čo bolo podnetom na vznik klubu?

Usilujeme sa priviesť deti opäť k čítaniu, docieliť, aby sa knihy stali dôležitou súčasťou ich života. Čítanie rozvíja slovnú zásobu, fantáziu a rozširuje ich rozhľad. Prostredníctvom detských literárnych hrdinov si môžu vytvárať vzory správania a budovať si dôležité hodnoty pre život.

Ako sa možno stať členom KKF?

Spolupráca s Knižným klubom je jednoduchá. Zameriavame sa najmä na základné a materské školy, v ktorých spolupracujeme s jednou kontaktnou osobou – dôverníkom. Dostáva od nás pravidelne štyrikrát do roka katalógy s aktuálnou ponukou, ktoré rozdá deťom. Tie si doma spolu s rodičmi vyberú knižky a vyplnia objednávací lístok, ktorý odovzdajú dôverníkovi. Ten potom pošle do Vydavateľstva Fragment kompletnú objednávku.

Ako dlho trvá doručenie kníh.

Knihy doručíme do 14 dní a platíme aj poštovné.

Aké žánre sú zastúpené v ponuke?

KKF ponúka deťom populárno-náučnú literatúru, beletriu, zábavné knižky aj knihy rozvíjajúce tvorivosť a zručnosti dieťaťa.

V čom sú výhody členstva?

Knižný klub je zaujímavý najmä cenami, ktoré sú nižšie ako v kníhkupectvách, a tým, že knihy sú doručené priamo do rúk detí. Navyše je v každom katalógu súťaž o zaujímavé ceny, na ktorej sa žiaci môžu zúčastniť individuálne alebo v rámci skupín či celých tried, čo ich učí spolupracovať. Odmeny sú pripravené aj pre pedagógov.

 

Koľko členov má KKF?

V súčasnosti s nami spolupracuje takmer 600 škôl a vyše 130 tisíc detí. Mnohí učitelia vravia, že odkedy začali spolupracovať s Knižným klubom Fragment, deti začali opäť čítať.

Ponúkate aj iné zľavy okrem klubových?

Tento rok prvýkrát rozosielame aj akciové katalógy Čítanie na prázdniny a Vianočné čítanie, ktoré sú výnimočné svojimi mimoriadne nízkymi cenami. Mnohé školy si z nich objednávajú knihy, ktoré používajú ako odmeny pre žiakov pri odovzdávaní vysvedčení.

Čo má urobiť pedagóg, ak sa chce stať dôverníkom Knižného klubu?

Najjednoduchšia je registrácia cez internet. Na internetovej stránke Vydavateľstva Fragment www.fragment.sk sa nachádza prihláška, ktorú záujemca o spoluprácu s KKF za pár minút vyplní a odošle. Môže však využiť aj e-mail dalmadyova@fragment.sk, prípadne sa zaregistrovať telefonicky na tel. čísle 02/502 34 413.Radi sa stretneme aj osobne, vhodná príležitosť bude od 6. do 9. novembra na knižnom veľtrhu Bibliotéka.

-r-