predstavujú jeho riaditelia Pavel Gavalier a Ing. Peter Halász

Vydavateľstvo JAGA GROUP

Adresa – fakturačná: JAGA GROUP, s. r. o., Imricha Karvaša 2, 811 07 Bratislava

        – poštová:  JAGA GROUP, s. r. o., P. O. Box 61, 810 05 Bratislava 15

 – kancelária/centrálny sklad:  JAGA GROUP, s. r. o., Svätoplukova 5, Bratislava

Tel./fax:  02/50 200 200 (sekretariát), 02/50 200 202 (distribúcia), 02/50 200 230 (marketing)

e-mail:  distrib@jaga.sk

www.jaga.sk  www.asb.sk www.mojdom.sk

Riaditelia:  Pavel Gavalier, Ing. Peter Halász

Vznik: 1996

Zameranie:  stavebníctvo, architektúra, bývanie

Profilové edície: Môj dom – populárno-náučné knižné tituly, ASB – odborné knižné tituly, edícia Projekty rodinných domov, edícia Renovujeme, staviame, zariaďujeme (tituly Všetko o …).

Časopisy: Môj dom populárny časopis o bývaní (v slovenčine), ASB – odborný časopis o architektúre a stavebníctve (v slovenčine aj česká verzia), Home – populárny časopis o bývaní (v češtine).

Distribučné spoločnosti, ktoré rozširujú tituly vydavateľstva JAGA GROUP, s. r. o.:

Belimex, Epos, Ing. Pištek – Freddie, Ikar, Inform, Knižné centrum, LB-Story, Leto, Marsab, Mediaprint-kapa, Modul, Nezávislosť, Pemic, Slovart-Store, Valko.

·        Koľko titulov ste vydali od založenia vydavateľstva, koľko z nich predstavujú publikácie slovenských autorov? 

Spolu sme vydali vyše 150 knižných titulov, z toho prevažná väčšina je od slovenských autorov.

·        Akým počtom titulov ste prispeli na knižný trh roku 2004?

–        23 knižnými titulmi.

·        S akými edičnými zámermi ste vstúpili do roku 2005, ako sa vám darí uskutočňovať ich?

–        Pokračovať v nastúpenom trende vo vydávaní populárnych a odborných kníh. Naďalej kvalitne vydávať naše súčasné časopisy a v druhej polovici roku 2005 zaviesť na trh nový časopis.

·        Ktorý zo svojich titulov pokladáte za najlepší?

–        Doteraz sa nám podarilo vydať niekoľko úspešných titulov, napríklad Moderná záhrada,  Súčasný obytný interiér, Kozuby a pece, Podkrovia, Dřevěné stavby, ale aj celé edície, ako Projekty rodinných domov, úspešné sú aj tituly z edície Renovujeme, staviame, zariaďujeme – Všetko o stavbe domu, Všetko o rekonštrukcii bytu.

(súťaž)

Ak sa chystáte stavať rodinný dom, iste uvítate ponuku vydavateľstva JAGA GROUP, ktoré do našej čitateľskej súťaže venovalo publikáciu Projekty rodinných domov jar/leto 2005. Edícia Projekty rodinných domov pravidelne ponúka najaktuálnejšiu tvorbu slovenských a českých architektov a projektantov, ktorí sa zaoberajú projektovaním rodinných domov. Súčasťou knihy je aj cenník a kontakty na autorov projektov. Publikáciu obohacujú inšpiratívne články, v ktorých sú prezentované materiály, výrobky a služby súvisiace so stavbou a zariaďovaním rodinného domu, ako aj rady z oblasti legislatívy a financovania. V publikácii nájdete 85 projektov. Autori vám poradia, ako začať, nájdete tu riešenia komínov aj ako umiestniť kotol v dome, získate prehľad o murovacích materiáloch, garážových bránach.

Vydanie jar/leto 2005 obsahuje aj špeciálnu prílohu Drevodomy, v nej si prečítate o výhodách a nevýhodách drevených stavieb, oboznámite sa so zrubovým konštrukčným systémom a nájdete tu aj projekty drevodomov