Zoznam štipendistov (2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016)

Rok 2021

 

1. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 28. 6. – 16. 7. 2021

Dielo: P. Vilikovský: Letmý sneh a RAJc je preč

 

2. Katarzyna Dudzic-Grabińska, Poľsko

Termín: 22. 11. – 14. 12. 2021

Dielo: K. Kucbelová: Čepiec

Výber z diel J. Johanidesa a R. Slobodu 

 

 

Rok 2020

 

1. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 7. – 13. 1. 2020

Dielo: L. Ballek: Pomocník, dokončenie prekladu

V. Balla: V mene otca

D. Šimko: Esterházyho lokaj

 

2. Marie-Christine Huber, Francúzsko

Termín: 24. 2. – 15. 3. 2020

Dielo: K. Kucbelová: Čepiec

 

3. Miroslav Zelinský, ČR

Termín: 30. 6. – 6. 7. 2020

Dielo: výber z diela Víťa Staviarskeho

 

4. Zbigniew Machej, Poľsko

Termín: 2. – 14. 8. 2020

Dielo: J. Ondrus: výber básní a doslov o živote autora

 

5. Miłosz Waligorski, Poľsko

Termín: 15. – 29. 9. 2020

Dielo: L. Grendel: Odkundesi

 

Rok 2019

1. Lubomír Machala, ČR

Termín: 28. 1. – 10. 2. 2019

Dielo: P. Vilikovský: Krásna strojvodkyňa, krutá vojvodkyňa

 

2. Miłosz Waligórski, Poľsko

Termín: 27. 3. – 7. 4., 10. – 24. 9. 2019

Dielo: A. Bán: Slon na Zemplíne. Príbehy Slovenska

P. Balko: Vtedy v Lošonci

 

3. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 6. – 9. 2., 31. 3. – 6. 4., 6. – 15. 11. 2019

Dielo: novela P. Vilikovského: Na ľavom brehu pamäti

V. Balla: V mene otca

D. Šimko: Esterházyho lokaj

 

4. Vjerka Hrubik, Srbsko

Termín: 8. – 21. 7. 2019

Dielo: P. Pišťánek: Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina

 

5. Ghias Mousli, Sýria

Termín: 13. 8. – 3. 9. 2019

Dielo: E. Farkašová: Scenár

Slovenská literatúra SK

 

6. Asen Milchev, Bulharsko

Termín: 6. – 10. 11. 2019

Dielo: P. Rankov: Legenda o jazyku

 

 

Rok 2018

 

1. Lubomír Machala, ČR

Termín: 29.1. – 11. 2. 18

Dielo: Dušan Šimko: Mramor a granit

 

2. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 5. – 10. 2. , 7. – 12. 5., 14. – 19. 10., 9. – 14. 11. 18

Dielo: Ladislav Ballek: Pomocník

 

3. Miroslav Zelinský, ČR

Termín: 8. – 9. 10., 13. – 18. 12. 18

Dielo: Pavel Vilikovský: Vlastný životopis zla

Michal Havran: Analfabet

 

4. Amrit Mehta, India

Termín: 31. 5. – 29. 6. 18

Dielo: Ladislav Ballek: Pomocník

 

5. Marie-Christine Huber, Francúzsko

Termín: 23. 7. – 6. 8. 18

Dielo: preklad ukážok z diel slov. autorov pre čestné hosťovanie SR

v Paríži 2019

 

6. Ghias Mousli, Sýria

Termín: 21. 8. – 10. 9. 18

Dielo: Peter Krištúfek: Telá

 

7. Jeanine Baude, Francúzsko

Termín: 15. 10. – 7. 11. 18

Dielo: Antológia slovenskej ženskej poézie 20. storočia

 

8. Asen Milchev, Bulharsko

Termín: 7. – 14. 11. 18

Dielo: Michal Hvorecký: Trol

 

 

 

Rok 2017

 

  1. Weronika Gogola, Poľsko

Termín: 15. 1. – 5. 2. 17

Dielo: J. Púček: Uchom ihly (pletky)

M. Vadas: Útek

 

  1. Tomasz Grabiński, Poľsko

Termín: 2. – 22. 9. 17

Dielo: P. Rankov: Miesta, čo nie sú na mape

Divadlo Skrat: Kryptotyp

 

  1. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 2. – 9. 4., 2. – 7. 10. 17

Dielo: Antológia slovenskej literárnej vedy

 

  1. Asen Milchev, Bulharsko

Termín: 8. – 14. 5. 17

Dielo: P. Krištúfek: Dom hluchého

 

  1. Marie-Christine Huber, Francúzsko

Termín: 24. 4. – 5. 5., 3. – 14. 7. 17

Dielo: V. Klimáček: Horúce leto ´68

 

  1. Lubomír Machala, ČR

Termín: 16. – 25. 6. 17

Dielo: S. Rakús: Telegram

 

  1. Ľudmila Širokova, Rusko

Termín 3. – 10. 7. 17

Dielo: Monografia Tvorba V. Šikulu v kontexte slov. literatúry 20. storočia

 

  1. Miroslav Zelinský, ČR

Termín: 5. – 6. 10., 14. – 18. 11., 14. – 21. 12. 17

Dielo: J. Rihák: Pentcho. Príbeh parníka.

 

 

Rok 2016

 

  1. Zbigniew Machej, Poľsko

Termín: 3. – 16. 4. 16

Dielo: výber z poviedok M. Vadasa do časopisu Literatura na Świecie

Výber z piesní J. Tranovského

 

  1. Michal Harpáň, Srbsko

Termín: 10. – 16. 4., 17.- 30. 7. 16

Dielo: Antológia slovenskej literárnej vedy

 

  1. Alla Mašková, Rusko

Termín: 12. – 26. 4. 16

Dielo: Výber textov do almanachu Devín č. 2

 

  1. Asen Milchev, Bulharsko

Termín: 25. – 28. 4. 16

Dielo: M. Kompaníková Piata loď

 

  1. Amrit Mehta, India

Termín: 9. – 29. 5. 16

Dielo: príprava Antológie súčasných slov. prozaikov

 

  1. Diana Pungeršić, Slovinsko

Termín: 17. 6. – 1. 7. 16

Dielo: V. Staviarsky: výber z Kale topánky, Záchytka, Kivader

J. Šebesta: Keď sa pes smeje

 

  1. Khalid Biltagi, Egypt

Termín: 29. 6. – 15. 7. 16

Dielo: U. Kovalyk: Krasojazdkyňa

 

  1. Jacek Bukowski, Poľsko

Termín: 16. – 31. 7. 16

Dielo: V. Balla: V mene otca

 

  1. Ghias Mousli, Sýria

Termín: 16. – 31. 7. 16, 13. – 19. 9. 16

Dielo: P. Vilikovský: Letmý sneh