26.04.2017 9:00
Trvanie do: 26.04.2017
Goetheho inštitút v Bratislave
Podujatie

Assaf Alassaf BRaKfast [fjúžn]: raňajky s knihou

Podujatie sa uskutoční v spolupráci s BRaK - Bratislavský knižný festival a Goethe-Institut Bratislava v rámci 12. ročník festivalu [fjúžn].

V termíne od 21. do 28. apríla 2017 sa uskutoční v Bratislave už 12. ročník festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku a ktorého témou bude tento rok INTEGRÁCIA.

Hlavným cieľom festivalu je spájať ľudí najrozmanitejších kultúr, zvyšovať povedomie o nových menšinách na Slovensku, prezentovať život cudzincov a scitlivovať verejnosť na témy migrácie a multikulturalizmu.

Assaf Alassaf sa narodil roku 1976 v Dajr az-Zaure v Sýrii. Vyštudoval stomatológiu v Damasku. Pracoval ako zubár a novinár. Články publikoval vo významných arabských denníkoch. Roku 2013 sa s rodinou presťahoval do Mauretánie a neskôr do Libanonu, kde robil stomatologickú prax pre Sýrčanov na úteku. Je ženatý, má dve dcéry. Veľký ohlas vzbudili jeho texty o sýrskej revolúcii, občianskej vojne a exile. V nemčine vyšiel groteskný román Abu Jürgen o priateľstve nemeckého diplomata a muža na úteku. Za svoje dielo získal autor viacero prestížnych literárnych štipendií.